Szanowni Państwo. Z powodu pandemii koronawirusa, sytuacja mieszkańców naszych partnerskich, włoskich miast, czyli Comune di Pontenure, a zwłaszcza Comune di Bergamo jest tragiczna. Dlatego udostępniamy link do zbiórki publicznej na rzecz mieszkańców Bergamo. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup wyposażenia do szpitala w Bergamo, gdzie leczeni są pacjenci zarażeni koronawirusem.

Link do zbiórki na zakup sprzętu do szpitala w Bergamo:

https://www.gofundme.com/f/emergenza-covid-cesvi-per-bergamo

Parafia w Pontenure organizuje zbiórkę na rzecz szpitala w Piacenzy:

https://www.gofundme.com/f/3sryu5-pontenure-unita-per-l039emergenza-covid19?utm_source=customer&utm_medium=copy_link&utm_campaign=p_cf+share-flow-1

Pragniemy dodać, że w związku z zaistniałą sytuacją Burmistrz Roman Piaśnik wystosował pismo do władz obu włoskich partnerskich miast: „W imieniu mieszkańców Olkusza oraz swoim pragnę złożyć wyrazy współczucia w związku z sytuacją, jaka panuje w Waszym kraju, regionie i mieście z racji na rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19. Jesteśmy myślami z osobami, które dotknęła ta nowa choroba oraz ich bliskimi, życząc im siły ducha w tych trudnych chwilach. Składamy wyrazy szacunku dla personelu medycznego, który z narażeniem zdrowia i życia stara się pomóc chorym. Jesteśmy przekonani, że podejmowane przez Państwa działania przyczynią się do zmniejszenia skutków epidemii oraz pozwolą mieszkańcom na szybki powrót do normalnego życia”.

UMiG Olkusz 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze