OGŁOSZENIE UMiG OLKUSZ

W tym sezonie nie będzie lodowiska na olkuskim rynku – taką informację 8 listopada przekazały władze miasta na sesji Rady Miejskiej w Olkuszu. Powodem jest rozpędzająca się IV fala zagrożenia wirusem COVID-19. Decyzja ta spotkała się z aprobatą radnych.

– Organizacja lodowiska to ogromny wydatek, liczony w setkach tysięcy złotych. Z drugiej strony mamy coraz większe ryzyko związane z kolejną falą koronawirusa, której skalę – w postaci kilkunastu tysięcy zachorowań dziennie – już widzimy. Po konsultacji z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Olkuszu zdecydowaliśmy o rezygnacji z organizacji lodowiska w nadchodzącym sezonie zimowym. Gorąco liczę, że w przyszłych miesiącach opanujemy pandemię na tyle, by znów organizować duże letnie i zimowe atrakcje – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

O tym, że losy lodowiska rozstrzygały się niemal do ostatniej chwili świadczy fakt, że Gmina Olkusz ogłosiła nawet przetarg na jego organizację. W prowadzonym postępowaniu wpłynęła jedna oferta, opiewająca na 450 tys. złotych. Dziś już wiadomo, że postępowanie zostanie unieważnione.

– Otwieranie lodowiska w sytuacji tak dużej niepewności jest ryzykiem, którego – wydatkując środki publiczne, a więc pochodzące z podatków Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – nie powinniśmy podejmować. Zwłaszcza, że za ryzykiem ekonomicznym podąża znacznie groźniejsze – zagrożenie zdrowia i życia Mieszkańców – podsumowuje Roman Piaśnik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Adam Kieltyka
2 lat temu

Spełnia się przepowiednia Kononowicza – jeszcze chwila i w naszym mieście nic nie będzie 🙂

mike
mike
2 lat temu

„Koronawirus niweczy zimowe plany”. Chyba Burmistrz je niweczy. 11-11 w Warszawie jakoś nie było z tym problemu.