Na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach na Przełaj startowali zawodnicy olkuskich klubów. Zawody rozegrano na obiektach AWF-u w Krakowie. W biegu na 1 000 m młodziczek złoto wywalczyła Monika Kaliwoda z IKS-u Olkusz. Jej klubowy kolega Nikolas Czapla w biegu na 3 000 m młodzików zdobył srebrny medal, podobnie jak junior młodszy Krystian Czapla. W tej kategorii wiekowej Mateusz Klich był czwarty. Z grona pozostałych podopiecznych trenera Kazimierza Chechelskiego brązowym medalem pochwalić się może młodziczka Jaśmina Wolczyńska, która biegła na dystansie 2 000 m.

Anita Gałka wywalczyła czwarte miejsce na 2 000 m. Na 3 000 m biegli juniorzy: Wojciech Pasich zajął piątą lokatę, a Karol Muzyk dziewiątą. Juniorki młodsze Patrycja Skręt i Kinga Byczek na dystansie 2 000 m zajęły odpowiednio piąte i siódme miejsce. Z IKS-u w kategorii dzieci starszych startował Olaf Czapla, który uplasował się na 11. miejscu. Wśród seniorów na dystansie 3 000 m 13. miejsce zajął Paweł Łopuch, 14. miejsce Jakub Sowiński, a 15. miejsce Mateusz Klich.
Do reprezentacji Małopolski na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Bydgoszczy zakwalifikowali się: Patrycja Skręt, Kinga Byczek, Kacper Bielat, Krystian Czapla i Mateusz Klich. Trenerem liczącej 28 zawodników małopolskiej reprezentacji jest Kazimierz Chechelski.
W Krakowie startowali też biegacze z MUKS „Ilkus” Olkusz. Na dystansie 3 000 m junior młodszy Michał Danecki był szósty. W kategorii młodzików w biegu na 1 000 m 14. miejsce zajął Jakub Szczurek, a 16. miejsce Patryk Żelazny. Wśród młodziczek 22. lokatę zdobyła Aleksandra Kosiba.