aaa klos herb

Miniony tydzień był bardzo pracowity dla biegaczy olkuskiego Kłosa. Na krakowskich błoniach odbyły się bowiem Mistrzostwa Województwa LZS w Biegach Przełajowych, a w Sosnowcu w ramach Ligi Juniorów minima na Mistrzostwa Polski zdobywali najzdolniejsi młodzieżowcy. W obu przypadkach można mówić o sporych sukcesach, bowiem w stolicy Małopolski po raz pierwszy w historii reprezentacja powiatu olkuskiego w punktacji drużynowej zajęła zaszczytne 2. miejsce, natomiast na Śląsku promocję do finałów MP w biegu na 2000 metrów z przeszkodami uzyskał Grzegorz Musiał.

Jako pierwsi na trasie pojawili się biegacze rywalizujący o prymat w województwie małopolskim. W niedawnych Mistrzostwach łącznie udział wzięło przeszło 200 zawodników z 20 różnych powiatów. Tym większa radość z końcowego rozstrzygnięcia, według którego LKS Kłos wywalczył dla Olkusza srebrne krążki. Oprócz zmagań zespołowych prowadzono też klasyfikacje indywidualne, a w nich aż pięciu olkuskich biegaczy (z dwudziestu startujących) stanęło na podium. Najlepsza wśród swoich rówieśniczek była Justyna Pałka, a tylko o stopień niżej stanął Artur Januszek.

9. miejsce – Patrycja Piątek

Następny start podopiecznych Czesławy Mentlewicz odbył się w Sosnowcu w ramach Ligi Juniorów. Najlepsi młodzieżowcy Kłosa walczyli o minima na Mistrzostwa Polski. Bardzo dobry wynik na 2000 m z przeszkodami uzyskał Grzegorz Musiał – w swojej kategorii zajął 4. miejsce z wynikiem 6;31,57 s. Justyna Pałka na takim samym dystansie uzyskała wynik 8;23,33 s, a Michał Górkiewicz na 800 metrów 2;00,06 s.

Rezultaty mogłyby być jeszcze lepsze gdyby nie to, że nad stadionem rozpętała się burza, a obfite opady deszczu zmusiły organizatorów do przerwania zawodów na ponad godzinę. W związku z tym części zawodników Kłosa nie było już dane wystartować w swoich konkurencjach. Wynik uzyskany przez Musiała daje temu zawodnikowi szanse startu w Mistrzostwach Polski Juniorów, które w czerwcu odbędą się w Toruniu.