jaselka

Piękną tradycją Przedszkola nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Olkuszu jest uroczysty wigilijny obiad dla wszystkich wychowanków, nauczycieli i pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Wstępem do niego jest też zwykle występ najstarszej grupy w jasełkach. Tradycji tej stało się zadość w środę, 17 grudnia: grupa „Wesołe Koziołki” przygotowała wspaniale zilustrowane dekoracjami i strojami przedstawienie o narodzeniu pańskim i odwiedzających Jezusa w stajence mieszkańcach lasu. Było mnóstwo kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej, z Panem Karpiem na czele. Były tańce aniołów i wszystkich zwierzątek leśnych z trzema królami, a na koniec życzenia – zarówno wesołe, jak i wzruszające. Po tym pięknym przypomnieniu powodu, dla którego wszyscy zebrali się przy bogato udekorowanych i zastawionych stołach nastąpiły życzenia.

Pani Dyrektor życząc wszystkim po kolei tego, czego najbardziej im trzeba, przełamała się opłatkiem i poprosiła o to samo wszystkie dzieci i dorosłych, aby te życzenia się spełniły. Do życzeń dołączył się pan Marek Krzykawski, przewodniczący olkuskiego oddziału ZNP, który dodał jeszcze to, o czym najczęściej myślą dzieci w kontekście świąt, czyli o prezentach – aby były duże, piękne i trafione.

Teraz można już było skosztować tradycyjnego barszczu czerwonego z uszkami i ryby z kapustą z grzybami. Kompot z suszonych owoców i słodycze dopełniły wybornej uczty, po której przyszedł czas na świąteczne kolędowanie. Pani Małgosia Konarzewska, która na co dzień prowadzi zajęcia z rytmiki, akompaniowała na pianinie i poprowadziła śpiew „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Pełni nadziei na spełnienie życzeń przedszkolaki i wszyscy zgromadzeni pracownicy oraz goście czekają teraz na przyjście świąt – jeszcze tylko kilka dni!

Przedszkole nr 3 (Anna Kaziród)

jaselka1

jaselka2

jaselka3

jaselka4

jaselka5

jaselka6

jaselka7

jaselka8

jaselka9

jaselka10

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze