kronika policyjna

Olkusz. Kradzież portfela
Mieszkanka Niesułowic powiadomiła policję o kradzieży portfela z dokumentami i pieniędzmi. Do kradzieży doszło w piątek 25 listopada w sklepie na ulicy Tadeusza Kościuszki w Olkuszu.

Kradzież trakcji kolejowej
W nocy z 26 na 27 listopada br. w Bukownie na terenie kompleksu leśnego, podczas remontu toru kolejowego, nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł 900 metrów trakcji kolejowej. Straty w ustaleniu. W sprawie kradzieży trwa policyjne dochodzenie.

Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkół w Zadrożu najlepszą placówką w VII edycji konkursu „Odblaskowa Szkoła”
Znamy już wyniki VII edycji małopolskiego konkursu „Odblaskowa Szkoła”. W tym roku najlepszą szkołą w powiecie olkuskim okazała się być Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Zespole Szkół w Zadrożu, która zdobyła 935 punktów. W klasyfikacji ogólnej spośród 230 szkół województwa małopolskiego, uplasowała się na 21 miejscu! II miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Juliusza Słowackiego w Witeradowie z punktacją 915 co dało jej w klasyfikacji wojewódzkiej 26 pozycję. Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marcina Biema w Olkuszu z liczba punktów 905.
Udział w konkursie pokazuje, że szkoły nie tylko uczą, ale również dbają o bezpieczeństwo podopiecznych. Dziękujemy wszystkim szkołom z naszego powiatu, które brały udział w konkursie. Laureatom życzymy powodzenie i dalszych sukcesów.

Olkusz. Skradziono portfel
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zajmują się sprawą kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło w jednym z olkuskich sklepów na ulicy Jana Pawła II. Właścicielka portfela straciła dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze.

Olkusz. W samochodzie osobowym wybito szyby
29 listopada nieustalony do chwili obecnej sprawca, wybił dwie boczne szyby w samochodzie osobowym marki Daewoo Lanos. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Zygmunta Krasińskiego w Olkuszu. Sprawą zajmują się olkuscy policjanci.

Akcja „ALKOHOL I NARKOTYKI” na drogach powiatu olkuskiego
„Alkohol i narkotyki” to kryptonim działań, które 30 listopada prowadzili policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy. Zadania mundurowych skupiały się przede wszystkim na eliminowaniu z ruchu drogowego tych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. W ramach akcji funkcjonariusze skontrolowali ponad 2 tysiące kierowców. Trzech kierujących zdecydowało się na jazdę w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
7 lat temu

[quote name=”tom”]Trochę upraszczasz, prowadzić pojazd faktycznie można ( min. Włochy, Austria ) ale jeżeli spowodujesz wypadek to odpowiadasz za zdarzenie jak przysłowiowy „kryminalista”.
Pomyśl zanim cokolwiek napiszesz.[/quote]

W większości krajów UE jest 0,5, a w takiej Wielkiej Brytanii nawet 0,8. Faktycznie masz rację co do odpowiedzialności, ale dzięki normalnym limitom Francuz może się napić wina do obiadu, a Niemiec piwa. Policji to nie na rękę, bo dzięki naszemu limitowi 0,2 mogą co tydzień przedstawiać wydumane statystyki i porównywać je z innymi krajami zapominając jakie w nich sa limity, a jakie u nas. Ponadto ilu kierowców mających 0,3 czy 0,5 promila spowodowało kolizję czy wypadek? Niewielu! Dużo więcej kolizji powodują trzeźwi kierowcy.

tom
tom
7 lat temu

Trochę upraszczasz, prowadzić pojazd faktycznie można ( min. Włochy, Austria ) ale jeżeli spowodujesz wypadek to odpowiadasz za zdarzenie jak przysłowiowy „kryminalista”.
Pomyśl zanim cokolwiek napiszesz.

pavv
pavv
7 lat temu

Jeden kierujący był faktycznie pijany, a pozostała dwójka ile miała? 0,3, 0,5… w wielu krajach UE można w takim stanie jeździć bez konsekwencji.