Włamania w Wolbromiu
W okresie pomiędzy 1 a 6 marca br. w Wolbromiu włamano się do dwóch altanek. W pierwszym przypadku sprawca dostał się do środka wyłamując zamek w drzwiach, w drugim – wyrywając okno. Z obu altanek skradziono przewody elektryczne.
20 marca br. włamano się również do jednego z zakładów produkcyjnych. Złodziej wyłamał kraty w drzwiach, wszedł do środka, a następnie ukradł przewody elektryczne oraz elementy stalowe. Nad sprawami pracują policjanci z Wolbromia. Włamywaczom grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Włamanie w Gołaczewach
9 marca br. włamano się do pomieszczenia gospodarczego znajdującego się na jednej z posesji w Gołaczewach. Wg pokrzywdzonego złodziej ukradł m. in. kilkaset kilogramów węgla. Mieszkaniec Gołaczew oszacował straty na około 950 złotych.

Kradzież torebki
18 marca br. w jednym ze sklepów mieszczących się w Bukownie skradziono torebkę należącą do ekspedientki. Kobieta straciła dokumenty, kartę bankową oraz pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą miejscowi policjanci. 

Ukradli paliwo
20 marca br. włamano się do zbiornika paliwa ciężarowego volvo zaparkowanego w Chechle (gmina Klucze). Skradziono około 200 litrów oleju napędowego o wartości około 1.100 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach.

Fałszywy pracownik spółdzielni
400 złotych straciła mieszkająca na os. Pakuska kobieta. Do drzwi jej mieszkania zapukała oszustka podająca się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej. Pod pretekstem wymiany kuchenki gazowej wyłudziła od starszej kobiety właśnie taką kwotę pieniędzy. Oszustce grozi kara 8 lat więzienia.

Zatrzymani z narkotykami
Dwaj młodzi mężczyźni został zatrzymani w ubiegłym tygodniu w Olkuszu w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków.
20 marca br. na ul. Kościuszki w Olkuszu zatrzymano 18 – latka, przy którym policjanci znaleźli marihuanę. Kilka dni późnej (24 marca) zatrzymano 21 – letniego olkuszanina. Każdy z nich posiadał około grama narkotyku. Trafili do aresztu olkuskiej komendy. Za posiadania środków odurzających grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Spalony renault
23 marca br. w kompleksie leśnym w Kluczach policjanci miejscowego komisariatu odnaleźli spalonego renaulta. Samochód skradziono 3 marca br. w powiecie będzińskim. Pojazd trafił na policyjny parking.

Odzyskano skradzionego renaulta
24 marca br. na ul. Spacerowej w Bukownie odnaleziono skradzionego w grudniu ubiegłego roku w Bukownie renaulta. Pojazd zwrócono właścicielce.

Kradzież portfela
24 marca br. w jednym z olkuskich pubów skradziono portfel należący do mieszkańca Osieka. Mężczyzna stracił dokumenty.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze