kronika policyjna

Niszczyli elewacje budynku. Zostali zatrzymani.
Zniszczenie elewacji budynku stacji PKP w Jaroszowcu przy ulicy Kolejowej mają na swoim koncie trzej graficiarze, których w niedzielę zatrzymała kluczewska policja. Chuligani dopowiedzą za zniszczenie mienia, za co kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Funkcjonariusze z komisariatu w Kluczach w niedziele wieczorem (25.02.18r), wylegitymowali trzech mężczyzn w wieku 22, 25 i 23 lat, którzy na elewacji budynku stacji PKP w Jaroszowcu, malowali klubowe napisy i rysunki. Funkcjonariusze zobaczyli trzech młodzieńców malujących farbami w aerozolu ścianę budynku stacji i podjęli interwencje. Graficiarze nie zdążyli uciec. Wylegitymowani to mieszkańcy miejscowości Kwaśniów Górny. Sprawcy dokonali tego chuligańskiego wykroczenia pod osłoną nocy, teraz odpowiedzą za zniszczenie mienia, za co kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Ponadto funkcjonariusze z Klucz ustalają czy mężczyźni mogą być powiązani z grupą pseudokibiców, wyjaśniają również, czy zniszczenia innych budynków nie dokonali Ci sami chuligani. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Sąd może orzec nawiązkę w wysokości do 1500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Podczas rutynowej kontroli wpadł z narkotykami
Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego komendy w Olkuszu, w trakcie kontroli drogowej, ujawnili u Olkuszanina amfetaminę. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania zakazanej ustawą substancji. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 23/24 lutego 2018 roku o 2.00 patrolujący ulicę Armii Krajowej w Olkuszu policjanci dokonali kontroli pojazdu marki Opel Vivaro. Kierowca tego pojazdu podczas rutynowej kontroli zachowywał się nerwowo, był pobudzony i miał rozszerzone źrenice, co wzbudziło podejrzenie, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. W związku z tym mundurowi przystąpili do przeszukania mężczyzny, jego odzieży i pojazdu. Podejrzenia policjantów potwierdziły się i na podłodze, jak i w schowku samochodu ujawniono woreczki strunowe z białą substancją. Zbadana substancja okazała się amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany w związku z podejrzeniem posiadania substancji zabronionych i przewieziony do olkuskiej komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie. 30-latek usłyszał już zarzut posiadania zakazanej ustawą substancji, teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Olkusz

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
P X T Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P X T
P X T

Co to za ogniwo patrolowo interwencyjne? Ta nazwa strasznie szumnie brzmi. Jakby nieco
treściowo formowoprzerostowo. Zamiast ogniwo może …bateria? Albo …korpus? Będą drżeć na sam dźwięk nazwy.