policja

1,3 promila w organizmie miał 17-letni kierowca audi zatrzymany przez wolbromskich policjantów. Oprócz tego, że nastolatek był pijany, to jeszcze nie posiada prawa jazdy. Ponadto mieszkaniec powiatu miechowskiego wiózł cztery młodsze koleżanki.

Do zatrzymania 17-latka doszło w ostatnich dniach. Podczas patrolu wolbromscy funkcjonariusze zauważyli, że kierowca audi wykonuje na drodze nietypowe manewry. Mundurowi ruszyli za samochodem i zatrzymali go do kontroli. Podczas niej okazało się, że siedzący za kierownicą młody człowiek jest pijany i nie posiada dokumentów uprawniających go do kierowania pojazdami mechanicznymi. W audi siedziały cztery młode dziewczyny – wszystkie miały po 15 lat. O całej sytuacji powiadomiona została mama chłopaka, która odebrała syna z komisariatu.

– Młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy, że wsiadając za kółko po alkoholu i bez uprawnień ryzykują swoim zdrowiem, a czasem nawet i życiem. Lekkomyślny nastolatek wkrótce, gdy stanie przed sądem przekona się, jaka odpowiedzialność grozi za takie zachowanie – mówi asp. Katarzyna Matras, oficer prasowy olkuskiej komendy.

Wydarzenia z Wolbromia to niejedyny przypadek z ostatnich godzin, kiedy to zatrzymano kierowców „na podwójnym gazie”. Przez cały weekend policjanci sprawdzali stan trzeźwości osób prowadzących pojazdy. Z ponad dwóch tysięcy kontroli, w trzech przypadkach kierowcy złamali prawo i siedli za kierownicą po spożyciu alkoholu. Rekordzista miał w organizmie prawie 2,5 promila.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
...pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

„Do zatrzymania 17-latka doszło w ostatnich dniach.”… co to znaczy OSTATNICH DNIACH? Milicjanci nie pamiętają kiedy to zdarzenie miało miejsce? Jak mnie kiedyś zatrzymacie za prędkość to będę się upierał, że jechałem około 50 km/h!

...
...

W ostatnich dniach… może chodzi o to że przed końcem świata?
Ponieważ bryka jest uważana przez wielu jako przedłużenie męskości powinien być oskarżony o pedofilię, bo ofiary były niepełnoletnie a on im chciał bryką zaimponować znaczy, że za jej (bryki) pośrednictwem je zmolestował. Alkohol zapewne posłużył tylko jako antidotum do pokonania kompleksu.