kronika policyjna

Włamanie do sklepu
W nocy 8/9 września 2015 roku w Olkuszu na ulicy Marii Curie Skłodowskiej włamano się do sklepu, z którego skradziono m.in. e-papierosy, olejki, alkomaty, telefon komórkowy oraz pieniądze. Straty wyceniono na około 50 tysięcy złotych. Sprawca odpowie za kradzież z włamaniem. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

Mieszkance Olkusza skradziono telefon
Policjanci ustalają sprawcę kradzieży telefony, która miała miejsce 10 września na jednym z osiedli w Olkuszu. Pokrzywdzoną jest olkuszanka, która wyceniła wartość telefonu na 600 złotych. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Bolesław. Wybicie szyb
11 września br. nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił kilka szyb w pomieszczeniu stacji paliw w Bolesławiu. Straty w oszacowaniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariat

Zatrzymany z marihuaną
Za uprawę konopi oraz posiadanie narkotyków odpowie 21-letni mieszkaniec Klucz. Policjanci z tamtejszego komisariatu ustalili, że 21 – latek zajmuje się uprawą tej nielegalnej rośliny. Został namierzony i zatrzymany na ulicy. Policjanci znaleźli przy nim 13 gram marihuany. Kiedy przeszukali jego mieszkanie odkryli kolejne porcje narkotyku oraz krzewy konopi. Mężczyzna odpowie za przestępstwa z art. 62 i 63 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (posiadanie środków odurzających oraz uprawa konopi). Za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Olkusz. Zatrzymani za posiadanie marihuany i amfetaminy usłyszeli zarzuty
W miniony weekend policjanci z patrolu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. 11 września br. w trakcie kontroli osobistej u 23-letniego olkuszanina policjanci znaleźli 1,51 gram amfetaminy. Przeszukanie jego mieszkania również przyniosło rezultaty. Mundurowi znaleźli w nim 5,40 gram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany. Zatrzymanie kolejnej osoby z narkotykami miało miejsce 12 września br. w Olkuszu. Siedzący na ławce mężczyzna na widok policjantów okazywał wyraźne oznaki zdenerwowania. Policjanci postanowili go wylegitymować. U 21-latka policjanci znaleźli 0,65 gram marihuany. Obu mężczyznom został przedstawiony zarzut z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Olkusz. Uszkodzenie samochodu na parkingu
13 września w Olkuszu na ulicy Witosa nieustalony do chwili obecnej sprawca wybił szyby i zniszczył wnętrze samochodu marki Lublin. Straty w wysokości 1500 złotych poniósł mieszkaniec Olkusza. Postępowanie z art. 288 kodeksu karnego prowadzą miejscowi policjanci.

Kradzież z włamaniem do samochodu
Policja pracuje nad ustaleniem sprawcy włamania do samochodu. Do zdarzenia doszło 14 września br. w Olkuszu na ulicy Mickiewicza. Włamywacz ukradł radioodtwarzacz oraz pendriva. Odpowie z art. 279 kodeksu karnego. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zebra
zebra
8 lat temu

Pozimo dyskusji,ŻENADA!!!!!!!!!!!

Typowy_Janusz
Typowy_Janusz
8 lat temu

nie będziecie mi muwic guwniarze co mam robić znajdziecie prace to dopiero odechce wam sie palic jakis swinstw he he pewnie żadnej dziołchy nie macie za komuny było lepiej

nie
nie
8 lat temu

[quote name=”Typowy_Janusz”]dobsze powinni zamykac za miligramy trafy tylko alkchol jest najlepszy chciałbym przesłać tylko film w kturym dziekuje policjantom 😛 https://youtu.be/TRdq8NSWfGI%5B/quote%5D
Haa. Widzisz co „marycha” robi z mózgiem? Nie lepiej kasę przeznaczyć na słownik ortograficzny?

P X T
P X T
8 lat temu

Typowy Janusz ten „wideoklip” co go tu zapodałeś to wulgarne badziewie, co nie zmienia tego, że policja to rzeczywiście też mafia finansowana przez Państwo, czasem gorsza od tej z którą walczy. Jeśli są brutalni tam gdzie trzeba to taka ich rola, gorzej gdy wyżywają się na Bogu ducha winnych obywatelach a wyżywają się, każdy o tym wie, i to trzeba tępić w zarodku, ale sęk w tym, że ci co powinni tego pilnować ŚWIADOMIE przymykają na to oko bo tak im wygodnie, więc legalna tak zwana „droga służbowa” w ujawnianiu nadużyć jest całkowicie bezużyteczna co prowadzi do pogłębienia patologii a w rezultacie do rozwoju a nawet wzbudzania nowych wcześniej nieistniejących nienawiści. Wszyscy też wiedzą że nienawiść i przemoc jest bezsensowna, ale instytucja policyjno- prokuratorska jest w większej mierze inicjatorem niż tłumikiem nienawiści i przemocy. Bardzo często sztucznie wywołują przemoc, może tym sposobem zapewniają sobie utrzymanie i chęć „udowodnienia” że są niezbędni i niezastąpieni?

Typowy_Janusz
Typowy_Janusz
8 lat temu

dobsze powinni zamykac za miligramy trafy tylko alkchol jest najlepszy chciałbym przesłać tylko film w kturym dziekuje policjantom 😛 https://youtu.be/TRdq8NSWfGI

pavv
pavv
8 lat temu

0,65 gram – coraz bardziej żałosne się to robi. Przecież taką ilość to idąc przez las można niechcący przynieść w kieszeni.
Zresztą jakby Bóg chciał to by maruhainy nie stworzył!