paragraf-blacha

Wymusił pierwszeństwo
23 września. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło na ulicy Wodącej w Bukownie. Kierujący toyotą 30-letni mieszkaniec Libiąża, wyjeżdżając z posesji na główną drogę, wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym volkswagenie golfie, kierowanym przez mieszkankę Małobądza. W wyniku zderzenia aut ucierpieli pasażerowie volkswagena, którzy z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafili do szpitala w Olkuszu.
Po laptop przez toaletę
23 września. Nietypową, ale skuteczną metodę kradzieży wybrał nieznany sprawca, który włamał się do biura jednej z firm przy ulicy Wspólnej. Do środka dostał się, wyważywszy okno w toalecie. Splądrował pomieszczenia i ukradł laptopa, nawigację satelitarną oraz srebrną biżuterię. Właściciel, mieszkaniec Olkusza, wycenił straty na 11 tysięcy złotych .

Obłowili się
23 września. Laptop, dwie wkrętarki, wiertarki, multiplekser do obsługi monitoringu oraz gotówka – to wszystko zniknęło z firmy w Kluczach-Osadzie. Złodzieje dostali się do środka po wyważeniu drzwi wejściowych do budynku. Właściciel, mieszkaniec Osieka, wycenił straty na 9 tys. zł.
Odpowie podwójnie
23 września. W ręce policjantów wpadł pijany kierowca. 25-letni mieszkaniec Olkusza jechał peugeotem przez Troks, mając we krwi 2,7 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna wsiadł za kółko, mimo że sąd zakazał mu prowadzić.
Wpadł z konopiami
24 września. Poważne problemy będzie miał 22-letni olkuszanin zatrzymany z sześcioma donicami krzaków, które prawdopodobnie są konopiami indyjskimi. Mundurowi znaleźli też przy nim trzy tzw. fifki, z czego dwie wypełnione brunatną substancją. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej przy ulicy Buchowieckiego w Olkuszu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Zabezpieczone rośliny i przedmioty zostaną poddane badaniom kryminalistycznym.
Przygniotły go palety
24 września. Do wypadku doszło w zakładzie produkcyjnym przy ulicy Garbarskiej w Wolbromiu. 50-letniego operatora wózka widłowego przygniotły palety załadowane granulatem plastiku. Na mężczyznę runęło łącznie 1200 kilogramów. Poszkodowanego wyciągnęli spod ładunku inni pracownicy. Trafił do szpitala z wieloodłamowym złamaniem miednicy. Policja ustala przyczyny zdarzenia. Jedno jest pewne, operator był trzeźwy. Sprawą zajmie się również Państwowa Inspekcja Pracy.
Skok na sejf
24 września. Nieznani sprawcy włamali się do budynku stacji paliw przy ulicy Głównej w Bolesławiu. Sforsowali zabezpieczenia sejfu i ukradli 11,8 tys. złotych.
Odjechał ciężarówką
25 września. Ciągnik siodłowy skradziono z podwórka prywatnej posesji przy ulicy Przemysłowej w Olkuszu. Nieznany sprawca odjechał ciężarówką marki Mercedes, wartą 110 tys. zł.
Okradziona na zakupach
26 września. Na targowisku przy ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu znów uaktywnili się kieszonkowcy. Ich ofiarą została mieszkanka Żurady. Złodzieje wykorzystali chwilę nieuwagi kobiety robiącej zakupy. Ukradli jej portfel z dokumentami, prawem jazdy i 500 złotych.
Do masarni po… papierosy
26 września. Nieznani sprawcy włamali się do sklepu mięsno-spożywczego przy ulicy Sławkowskiej w Olkuszu. Złodziei nie interesowały wędliny ani inne produkty spożywcze. Ukradli papierosy i karty telefoniczne. Właściciel, mieszkaniec Braciejówki, szacuje straty.
Granat w lesie
27 września. Podczas patrolu pracownik Lasów Państwowych natrafił w lesie w okolicach Jangrota na niewypał. Przedmiot przypominał granat F1 z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko odebrali saperzy z Krakowa.
Nie zdążyli położyć
28 września. Zamiast zostać ułożoną na podwórku, trafiła w ręce nieznanych złodziei – mowa o sporej ilości granitowej kostki brukowej, którą skradziono z posesji w Zadrożu. Właścicielka, 61-letnia mieszkanka wsi, wyceniła straty na 3 tys. złotych.
Skok po radia
28 września. Radioodtwarzacz o wartości 1,8 tys. zł skradziono z volkswagena zaparkowanego przy ulicy Zwycięstwa w Bukownie. Złodzieje dostali się do samochodu, wybiwszy boczną szybę. Do podobnego zdarzenia doszło przy ulicy Urzędowej. Tu radioodtwarzacz zniknął z hondy. Właściciel wycenił straty na 400 złotych. Złodzieje ogołocili także z radia CB opla calibrę pozostawionego przy ulicy Niepodległości. W tym wypadku złodzieje weszli do środka po uszkodzeniu zamka w drzwiach.
Włamanie do sklepu
28 września. Artykuły spożywcze, alkohol i papierosy ukradli nieustaleni osobnicy ze sklepu w Kluczach-Osadzie. Właścicielka, mieszkanka Dąbrowy Górniczej, wyceniła straty na 2 tys. złotych.
Samochodowy wandal
28 września. Na 5 tysięcy złotych wyceniła straty mieszkanka Olkusza, której auto uszkodził nieznany sprawca. Wandal porysował na całej długości powłokę lakierniczą mercedesa zaparkowanego przy ulicy Głowackiego w Olkuszu. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia również na ulicy Batalionów Chłopskich. Straty wynikłe z uszkodzenia lakieru audi właściciel wycenił na tysiąc złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
z
z
13 lat temu

😥