kronika policyjna

Wypadek w Chrząstowicach

Pięć osób zostało rannych w wyniku zderzenia fiata oraz audi. Pokrzywdzeni trafili do szpitala w Olkuszu, Miechowie oraz Krakowie. Do wypadku doszło 3 kwietnia br. około godziny 11.30 w Chrząstowicach (gmina Wolbrom). Na łuku drogi, audi kierowane przez mieszkańca gm. Wolbrom zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się czołowo z nadjeżdżającym fiatem, którym podróżowały cztery kobiety. 64- letnią kierującą fiata przetransportowano śmigłowcem do krakowskiego szpitala, pozostałe osoby (kierowca audi oraz pasażerki fiata) zostały przewiezione do szpitali w Olkuszu i Miechowie. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Kradzieże na wolbromskim targowisku

2 kwietnia br. na terenie targowiska w Wolbromiu okradziono trzy kobiety. Ofiary kieszonkowca straciły portfele wewnątrz których znajdowały się dokumenty, karty bankowe oraz pieniądze. Sprawą ustalenia złodzieja zajmują się policjanci z Wolbromia.

Kradzież w Zimnodole

 

2 kwietnia br. w Zimnodole (gmina Olkusz), z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego jednej z posesji, skradziono narzędzia budowlane o wartości około 2.000 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy powiatowej Policji w Olkuszu.
    
Zatrzymany z narkotykami

2 kwietnia br. olkuscy kryminalni zatrzymali 26 – letniego olkuszanina, który w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci znaleźli łącznie około 180 gramów narkotyków – marihuany oraz amfetaminy. W mieszkaniu znaleziono ponadto telewizor oraz monitor pochodzący z kradzieży z włamaniem do jednej ze szkół oraz domu na terenie Olkusza. Mieszkaniec Olkusza trafił do policyjnego aresztu. Przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków, paserstwa oraz kilkanaście zarzutów dotyczących sprzedaży narkotyków. Prokurator Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór.

Usiłowano ukraść volkswagena

Prawdopodobnie nocą 2 kwietnia br., z parkingu znajdującego się na ul. Konopnickiej w Olkuszu, usiłowano ukraść volkswagena passata. Sprawca dostał się do wnętrza samochodu uszkadzając wkładkę zamka w drzwiach, a następnie próbował uruchomić pojazd. Zamierzonego celu jednak nie osiągnął i uciekł. Sprawcy usiłowania kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.   
   

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze