Do piwnicy po rowery
31 stycznia. Złodzieje włamali się do piwnicy bloku przy ulicy Orzeszkowej w Olkuszu. Po zerwaniu kłódek ukradli dwa rowery. Właściciel, mieszkaniec miasta, wycenił straty na 2,5  tys. złotych.
Wypadek przy odśnieżaniu
3 lutego. Zespół Ratownictwa Medycznego powiadomił wolbromski komisariat o wypadku na terenie jednej z prywatnych posesji w Kąpielach Wielkich. Podczas odśnieżania dachu do wnętrza budynku przez okno dachowe wpadł 23-letni mieszkaniec wsi. W wyniku upadku na betonowe podłoże mężczyzna stracił przytomność. Trafił do olkuskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Kraksa na śliskiej drodze
4 lutego. Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło w Wierzchowisku. Na śliskiej jezdni zderzyły się renault megane mieszkańca Zofiówki i fiat panda kierowany przez mieszkankę Sulisławic. Oboje kierujący z ogólnymi obrażeniami zostali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Miechowie.

Napadnięta w domu
4 lutego. Telefon komórkowy straciła mieszkanka Klucz. Kobieta została napadnięta w swoim mieszkaniu na osiedlu Trzydziestolecia w Kluczach. Do jej domu wtargnął 24-letmi mieszkaniec Kolonii i obezwładnił ją. Sprawcę rozboju zatrzymali policjanci.    
Kradzież na szlaku
4 lutego. Nieznany sprawca skradł około 150 metrów trakcji kolejowej na szlaku kolejowym Olkusz – Jaroszowiec. PKP Polskie Linie Kolejowe szacują straty.
Wyłamał zamek w drzwiach
7 lutego. Nieznany sprawca włamał się do seata zaparkowanego przy ulicy Sosnowej w Olkuszu. Do środka dostał się, wyłamawszy zamek w drzwiach. Ukradł radioodtwarzacz. Do podobnego zdarzenia doszło dzień później na ulicy Krasińskiego. Na parkingu niestrzeżonym nieznany sprawca, po uprzednim wyłamaniu zamka w drzwiach volkswagena transportera, dostał się do jego wnętrza, gdzie po zdemontowaniu kolumny kierownicy usiłował ją ukraść, jednakże zamierzonego celu nie osiągnął. Straty sięgnęły 1,5 tys. złotych.
Fałszywi pracownicy spółdzielni
8 lutego. Starsza kobieta została oszukana i okradziona przez dwójkę nieznanych sprawców podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Kobieta wpuściła ich do mieszkania. Złodzieje, wykorzystując jej nieuwagę, zabrali wszystkie oszczędności.
Zniknęło auto
8 lutego. Z niestrzeżonego parkingu przy ulicy Konopnickiej w Olkuszu skradziono volkswagena golfa. Właściciel szacuje straty.
Kraksa na trasie
9 lutego. Na skrzyżowaniu trasy krajowej kierujący ciężarówką z naczepą mieszkaniec Gliwic, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku Katowic, wymusił pierwszeństwo przejazdu na kierującym oplem corsą mieszkańcu Dąbrowy Górniczej. W wyniku zdarzenia kierujący oplem doznał złamania palca u prawej ręki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze