Olkusz

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadzą czynności w sprawie nietrzeźwej matki, sprawowała opiekę nad dwójką dzieci w wieku  2 i 6 lat.

W dniu 27 lipca po godzinie 1 w nocy dyżurnego olkuskiej Policji powiadomiono, że na klatce schodowej w jednym z osiedlowych bloków, miała biegać i krzyczeć kobieta, która  prawdopodobnie była pod wpływem alkoholu. Kobieta miała również awanturować się z jakimś mężczyzną  przed blokiem. W jej mieszkaniu miały znajdować się dzieci, nad którymi miała sprawować opiekę.

Dyżurny niezwłocznie  wysłał na miejsce patrol. Niestety informacje o pijanej matce okazały się prawdziwe. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma blisko promil alkoholu w organizmie. Jak wyjaśniła policjantom, powodem jej hałaśliwego  zachowania było to, iż  do jej mieszkania wtargnął znany jej mężczyzna, który uderzył ją w głowę i wyszedł z mieszkania. Kobieta wybiegła za nim na klatkę, a następnie awanturowała się z nim przed budynkiem. W tym czasie w mieszkaniu,  w drugim pokoju spały małoletnie dzieci w wieku 2 i 6 lat.

O sytuacji powiadomiono sąd i na miejsce interwencji  wezwano  pracownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.   Z uwagi na sytuację i fakt, iż dzieci nie mogły pozostać pod dalszą opieką matki, jak również nie było możliwości zaopiekowania się dziećmi przez najbliższego członka rodziny, decyzją sądu dzieci trafiły do rodziny zastępczej.   Policjanci wszczęli postępowanie wobec 33-latki,  w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia małoletnich,  nad którymi miała ona obowiązek sprawowania opieki.

Nieodpowiedzialność rodziców często bywa przyczyną dramatu, jaki przeżywa ich podopieczny. Dzieci nie potrafią się same obronić przed zagrożeniami, na jakie wystawiają je lekkomyślność i niedojrzałość rodziców. Alkohol nigdy nie jest dobrym doradcą. Bardzo często nałóg przegrywa ze zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością za swoich najbliższych. Dlatego przed imprezą warto ustalić, kto nie pije alkoholu i bierze na siebie obowiązek opieki nad dziećmi.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze