policja

Bycie policjantem, strażakiem, czy wojskowym i stanie na straży prawa to marzenie niejednego dorastającego chłopca. Okazuje się jednak, że mundur i wszelkie związane z nim przywileje pociągają także … oszustów.

Do takiego wniosku można dojść po ostatnich wydarzeniach z olkuskiej komendy. Miejscowi funkcjonariusze zatrzymali bowiem mężczyznę podającego się za przedstawiciela komendy wojewódzkiej policji. Swoją wymyśloną tożsamość 22-latek uwiarygadniał posługując się wizytówkami, na których obok imienia i nazwiska widniał także stopień starszego aspiranta.

Kreatywność zatrzymanego mężczyzny była naprawdę duża. Powołując się na swoje wymyślone wpływy, oszust w zamian za korzyść materialną, obiecał podjąć się załatwienia pracy w policji młodej kobiecie. Dodatkowo 22-latek spreparował, a następnie przedłożył jako autentyczne dokumenty świadczące o tym, że zainteresowana pracą w służbach mundurowych kobieta została zakwalifikowana do szkoły podoficerskiej. Dokumenty wskazywały także na zaliczenie przez „klientkę” egzaminu kwalifikacyjnego do ww. szkoły. Wszystko było potwierdzone podrobionymi podpisami komendanta wojewódzkiego.

– Przestępcza działalność mężczyzny miała niestety ciąg dalszy. 22-latek wyłudził od jednego z operatorów komórkowych aparat telefoniczny. Wprowadził w błąd przedstawiciela sieci posługując się danymi osobowymi kobiety, której obiecywał pracę w policji. Ponadto sfabrykował zaświadczenie o zatrudnieniu na nazwisko swojej partnerki i na tej podstawie wyłudził kolejny telefon – mówi Agnieszka Fryben, oficer prasowy KPP Olkusz.

Po raz kolejny okazało się jednak, że kreatywność i fantazja będą teraz 22-latka słono kosztować. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował już środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzuty z artykułów 227, 230, 270 i 286 kodeksu karnego, dotyczących przywłaszczenia funkcji, płatnej protekcji, fałszowania dokumentów i oszustwa.

Co więcej, 22-latek może być też pewny, że nigdy nie spełni swojego marzenia. Starszym aspirantem komendy wojewódzkiej policji, podobnie jak kiedyś bajkowy Wojtek strażakiem, z pewnością nie zostanie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
P X T
P X T
7 lat temu

W większości bardziej i więcej durnowatych niż sensownych. Sensownych zdarza się tyle co kot napłakał.

pavv
pavv
7 lat temu

[quote name=”ggg”]
No faktycznie trzeba mieć zryty łeb żeby marzyć o stałej robocie, pewnej kasie, możliwości przejścia na emeryturę po 15 latach, mundurówce, nietykalności itp… [/quote]

Wiek emerytalny dla policjantów został już podwyższony. Zresztą praca w służbach mundurowych wcale nie jest taka fajna jak się wydaje. Nie jesteś w PRACY, a na SŁUŻBIE gdzie nie masz prawa do dyskusji z przełożonym – możesz tylko wykonywać jego mniej lub bardziej durnowate rozkazy.

ppp
ppp
7 lat temu

„…który tylko potrafi hejtować psy…”
ggg dlaczego się tak pogardliwie wyrażasz o panach funkcjonariuszach?

.
.
7 lat temu

ggg zapewne masz na myśli pewne i stałe nieróbstwo. 😀

ggg
ggg
7 lat temu

[quote name=”P X T”]Marzyć o mundurze policyjnym? 😥
W obecnym okresie trzeba być nieźle zrytym dorastającym chłopcem, ale widać ten wiek rządzi się „swoimi prawami”.[/quote]
No faktycznie trzeba mieć zryty łeb żeby marzyć o stałej robocie, pewnej kasie, możliwości przejścia na emeryturę po 15 latach, mundurówce, nietykalności itp… Człowieku, jesteś jakimś zastraszonym g..niarzem, który tylko potrafi hejtować psy, a w razie czego – pierwszy lecisz po nich.

P X T
P X T
7 lat temu

Marzyć o mundurze policyjnym? 😥
W obecnym okresie trzeba być nieźle zrytym dorastającym chłopcem, ale widać ten wiek rządzi się „swoimi prawami”.

azaz
azaz
7 lat temu

Taki młody szczaw a pomysłowy. Tego naszą młodzież uczy bezstresowe wychowanie, które tylko generuje takich pomysłodawców.