kronika policyjna

Olkusz. Zatrzymani za narkotyki
Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 34 i 37 lat, którzy 4 grudnia 2018 roku zostali zatrzymani przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Jeden z mężczyzn decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy.

To dzięki informacjom i ustaleniom funkcjonariuszy z „patrolówki” doszło do zatrzymani dwóch osób. Mężczyźni wpadli w ręce policjantów w mieszkaniu na jednym z olkuskich osiedli. Informacje o tym, że mężczyźni mogą mieć przy sobie narkotyki, sprawdziły się. Ponadto w czasie przeszukania mieszkania 34-latka, policjanci znaleźli kilkadziesiąt woreczków strunowych z amfetaminą oraz worek foliowy z marihuaną. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 187 gram amfetaminy i około 207 gram marihuany. Mężczyzn zatrzymano i doprowadzono do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. 37-latek usłyszał zarzut z art. 62 ust. 1 tj. posiadania substancji psychotropowej.

6 grudnia 2018 roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olkuszu przedstawił 34-letniemu mężczyźnie zarzuty z art. 62 ust. 2 tj. posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany, a także udzielania substancji psychotropowych. Wobec tego mężczyzny Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Olkusz. Nietrzeźwa matka opiekowała się 8-latką
Policjanci z komendy otrzymali informację o nietrzeźwej kobiecie, która wraz z dzieckiem przebywała w jednym z olkuskich lokali. Nieodpowiedzialna matka miała ponad 2,7 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło 5 grudnia około godziny 23:30. O tym, że nietrzeźwa matka przebywa w lokalu z dzieckiem, poinformowano Dyżurnego z olkuskiej komendy, który natychmiast wysłał na miejsce policyjny patrol. Kobieta wraz z kolegą i swoją 8-letnią córką przebywała w lokalu. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latka ma ponad 2,7 promila alkoholu a jej kolega około 2 promili. W takim stanie nieodpowiedzialna matka „opiekowała się 8-latką”. O sytuacji w rodzinie zostanie poinformowany sąd rodzinny.

Olkusz. Włamanie do samochodu
Olkuska policja zajmuje się sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło 5 grudnia br. Nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do samochodu i ukradł, pozostawiony przez kierowcę, portfel z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Krze. Kradzież butli z posesji i włamanie do garażu
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie zajmują się sprawą kradzieży butli gazowych i włamania do garażu. Do zdarzenia doszło 10 listopada bt. Złodziej ukradł z posesji 8 sztuk butli gazowych, a następnie włamał się do garażu, skąd skradł m.in. myjkę ciśnieniową i sprzęt przemysłowy. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Chrząstowice. Pożar drewnianego domu
Pożar wybuchł 7 grudnia około godziny 13. Spaleniu uległ drewniany dom z roku 1949. Na szczęście w budynku nie było żadnych osób. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Trwa szacowanie strat.

Olkusz. Dziewczynka przewróciła się na chodniku i uderzyła w betonowy słup, z którego wystawał metalowy pręt
3 grudnia 2018 roku około godziny 16 na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu pomiędzy budynkiem tzw. „Skarbka” a budynkiem banku, 6-letnia dziewczynka szła z mamą i potknęła się o stojące na chodniku elementy słupa betonowego, z którego wystawały metalowe pręty. W skutek tego dziewczynka przewróciła się i uderzyła głową w metalowy element. 6-latka doznała rany w okolicy czoła i trafiła do szpitala w Olkuszu, gdzie lekarz udzielił jej pomocy medycznej.  Aby uniknąć podobnych sytuacji Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, zabezpieczył niebezpieczne przedmioty i usunął je z miejsca. Olkuska policja zwraca się z prośbą do osób, które mają informacje na temat właściciela betonowych elementów. W powyższej sprawie prosimy o kontakt telefoniczny z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 234 lub 997.

Czy ktoś widział to zdarzenie?
Komisariat Policji w Bukownie poszukuje świadków zdarzenia drogowego z udziałem pieszego i samochodu osobowego marki Audi. Do zdarzenia doszło 30 listopada 2018 roku około godziny 17:30 w rejonie przejścia dla pieszych na ulicy Głównej w Bolesławiu. Na przystanku autobusowym, niedaleko miejsca zdarzenia, znajdowało się kilka osób, które mogły widzieć jak doszło do potrącenia pieszego.

Policjanci zwracają się z prośbą do świadków tego zdarzenia o kontakt telefoniczny z prowadzącą postępowanie, nr tel. 32 649 33 45 lub 32 649 33 00, bądź o zgłoszenie się bezpośrednio do Komisariatu Policji w Bukownie przy ul. Zwycięstwa 1.

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Golf
Do zdarzenia doszło 13 listopada 2018 roku na parkingu przy ulicy Mickiewicza w Olkuszu. osoby, które mają informacje w tej sprawie proszone są o telefoniczny kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32 6478 236 lub 997.

Komunikaty:
W nocy z 19 na 20 listopada 2018 roku na ulicy Francesco Nullo w Olkuszu, nieustalony do chwili obecnej sprawca, wybił przednią szybę w samochodzie renault laguna. Osoby, które mają informacje w sprawie uszkodzenia samochodu, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie, nr tel. 32-6478 236 lub 997.

16 listopada 2018 roku na parkingu w pobliżu CH „Carrefour” uszkodzono samochód osobowy marki Ford Mondeo. Sprawca tego zdarzenia odjechał z miejsca. Ewentualni świadkowie szkody parkingowej proszeni są o telefoniczny kontakt z jednostką prowadzącą postępowanie tj. KPP w Olkuszu, nr tel. 32 6478 236 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze