paragraf odcisk

Pod koniec ubiegłego tygodnia zanotowano wzmożoną aktywność złodziei. Okres przedświąteczny to dla włamywaczy szansa na większy i przede wszystkim łatwiejszy łup.

 

Złodzieje wchodzili do interesujących ich domów i pomieszczeń wywarzając okna oraz zamki w drzwiach wejściowych. W niedzielę w Ryczówku nieznany sprawca włamał się do domu jednorodzinnego skąd ukradł gotówkę oraz biżuterię. Właściciele liczą straty. Kilka dni wcześniej, w tej samej miejscowości, niezidentyfikowany do dzisiaj sprawca włamał się do domku gospodarczego. Po wyłamaniu zamka w drzwiach wszedł do środka, skąd zginęła kosiarka spalinowa i nożyce.

Zgłoszenia o włamaniach i kradzieżach dotarły także z Wolbromia i z Olkusza. W piątek w Wolbromiu zagapił się pracownik salonu gier, a z jego nieuwagi skorzystał również w tym przypadku nieznany złodziej. Po włamaniu się do maszyny, ukradł z niej pieniądze. W sobotę w Olkuszu ktoś przez okno wszedł do jednego ze sklepów z odzieżą. Właściciel stracił 148 zł.

– Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do dziesięciu lat – przypomina asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu. – Ostrzegamy przed włamaniami do mieszkań i domów szczególne w przerwie świątecznej. Pamiętajmy o ich zabezpieczeniu, czy też dodatkowym wzmocnieniu, np. poprzez zamocowanie dodatkowych zamków, rolet antywłamaniowych. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników np. korespondencji w skrzynce pocztowej itp. Jeśli wyjeżdżamy na dłuższy okres, przekażmy swój najcenniejszy dobytek na przechowanie komuś godnemu zaufania. Warto pamiętać, że najlepszy sposób ochrony mieszkania, to czujni sąsiedzi, współdziałajmy z nimi, świadczmy sobie wzajemne usługi przy pilnowaniu mieszkania – dodaje oficer prasowy miejscowej komendy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze