Spowodował kraksę i uciekł
5 maja. Do wypadku doszło na krajowej drodze w Sienicznie. Kierujący nieustalonym samochodem zjechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając kierującego toyotą yaris mieszkańca Gliwic do gwałtownego zjechania na pobocze. Przez to auto uderzyło w bariery ochronne, a następnie w ścianę budynku. Sprawca odjechał z miejsca. W wyniku zderzenia kierowca toyoty doznał złamania nadgarstka.  
Złodziej ciągnika
5 maja. W ręce policjantów wpadł mieszkaniec Woli Libertowskiej. Mężczyzna ukradł z terenu posesji przy ulicy Miechowskiej w Wolbromiu ciągnik rolniczy. Ponieważ działka była ogrodzona, a brama zamknięta, staranował płot. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Skok po kabel
6 maja. Złodziej odciął i ukradł 230 metrów bieżących kabla telekomunikacyjnego. Do zdarzenia doszło wieczorem w Bogucinie Dużym. Właściciel, firma telekomunikacyjna, szacuje straty.
Wpadli złodzieje paliwa
7 maja. Funkcjonariusze wolbromskiej policji podczas kontroli drogowej w Gołaczewach zatrzymali 24-letniego mieszkańca Witowic i 22-letniego mieszkańca Jeżówki jadących samochodem audi 80. W pojeździe przewozili około 150 litrów oleju napędowego pochodzącego z włamania do scanii na terenie tej wsi.
Porysował auto
8 maja. Nieznany wandal uaktywnił się przy ulicy Ściegiennego w Olkuszu. Uszkodził powłokę lakierniczą zaparkowanego tam audi. Właściciel, mieszkaniec Stanisławowa Górnego, wycenił straty na 3,5 tys. złotych.
Chciał przekupić policję
8 maja. Za dwa przestępstwa odpowie mieszkaniec Bolesławia, który nie dość że jechał po pijanemu, to jeszcze usiłował przekupić policjantów. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych na ulicy Jurajskiej w Hutkach, gdy jechał rowerem. W organiźmie miał około 2,7 promila alkoholu. Zatrzymany usiłował przekupić funkcjonariuszy, proponując im łapówkę. Za 500 złotych chciał, by funkcjonariusze puścili go wolno i zapomnieli o całym zdarzeniu. Nie udało się. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze