Kombajnem w szkodę
1 sierpnia. Nawet płody rolne mogą być atrakcyjnym łupem dla złodziei. Przekonał się o tym mieszkaniec Makowa, z którego pola zniknął jęczmień. Poszkodowany zgłosił policji, że nieustaleni sprawcy wjechali kombajnem na jego grunt przy ulicy Kamionki w Zarzeczu. Złodzieje wycięli pas zboża o szerokości trzech metrów i długości prawie pół kilometra. Poszkodowany wycenił straty na 400 złotych.
Kradną rowery
3 sierpnia. Na półtora tysiąca złotych wycenił straty olkuszanin, któremu nieustaleni sprawcy ukradli markowy rower górski. Złodzieje zabrali jednoślad z piwnicy.
4 sierpnia. 600 złotych był wart rower skradziony z piwnicy bloku przy ulicy Orzeszkowej w Olkuszu. Nieustaleni sprawcy dostali się do pomieszczenia, zerwawszy kłódkę zabezpieczającą drzwi.
Zniknęły jak kamfora
4-5 sierpnia. W przeciągu zaledwie kilku godzin z niestrzeżonego parkingu przy ulicy Kosynierów w Olkuszu skradziono dwa osobowe auta. Najpierw zniknął seat leon o wartości 22 tysięcy złotych, a wkrótce później volkswagen passat, którego właściciel, mieszkaniec Olkusza, wycenił   na 26 tysięcy złotych.
Rozbójnicy na trasie
5 sierpnia. 400 złotych stracił mieszkaniec Klucz, którego napadnięto w rejonie drogi krajowej w Olkuszu. Sprawcy wyskoczyli z auta i przewrócili mężczyznę na ziemię. Bili i kopali go po całym ciele, zmuszając do oddania gotówki.
Pojedli i popili
5 sierpnia. Artykuły spożywcze i piwo skradziono na stacji benzynowej przy ulicy Spółdzielczej w Olkuszu. Najprawdopodobniej sprawcy wykorzystali nieuwagę personelu. Straty sięgnęły 800 złotych.
5 sierpnia. Dwa telefony komórkowe usiłował wyłudzić olkuszanin w jednym z salonów przy ulicy Rabsztyńskiej. By otrzymać aparaty mężczyzna przedstawił fałszywe świadectwo pracy. Został zatrzymany przez policję.
Pechowa zamiana
5 sierpnia. 80 złotych straciła mieszkanka Kleszczowej podczas rozmieniania pieniędzy mężczyźnie narodowości romskiej. Sprytny oszust odwrócił jej uwagę podczas przeliczania banknotów.
Trzech na jednego
6 sierpnia. Policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju. 22- i 29-letni mieszkańcy Wolbromia oraz 38-letni mieszkaniec Tczycy napadli na mieszkańca Wierzchowiska. Do zdarzenia doszło na ulicy Łukasińskiego w Wolbromiu. Sprawcy obezwładnili 25-letniego mężczyznę, po czym zabrali mu telefon komórkowy i 300 złotych. Wszyscy trzej napastnicy trafili do policyjnej izby zatrzymań.
Ukradli volkswagena
7 sierpnia. Volkswagen passat zniknął z przyblokowego parkingu na alei Tysiąclecia w Olkuszu. Poszkodowany, mieszkaniec Zarzecza, szacuje straty.
Elewacyjny wandal
7 sierpnia. Nieustalony wandal uaktywnił się przy ulicy Krakowskiej w Wolbromiu. Zniszczył elewację nowego budynku, zerwawszy z niego styropianowe ocieplenie na powierzchni 32 metrów kwadratowych. Poszkodowana, mieszkanka Wolbromia, szacuje straty.
Znaleźli zwłoki
8 sierpnia. Zwłoki kobiety odnaleziono w jednym z domów przy ulicy Mieszka I w Olkuszu. Policję powiadomiło o zgonie kobiety pogotowie. Choć na ciele kobiety znajdowały się liczne zasinienia, nic nie wskazuje na to, że ktoś „pomógł jej rozstać się z tym światem”. Na razie przyczyny zgonu 41-letniej olkuszanki nie są znane.
Kasą o ziemię
8 sierpnia. Mało finezyjną metodą kradzieży posłużył się nieznany sprawca, który ukradł pieniądze z restauracji w Zedermanie. By dostać się do gotówki schowanej w kasie fiskalnej, rzucił nią o ziemię. Metoda okazała się skuteczna.
Skok po suszarki
8 sierpnia. Nieustaleni sprawcy włamali się do salonu fryzjerskiego przy ulicy Sosnowej w Olkuszu. Do środka dostali się po wybiciu szyby w oknie. Ukradli suszarki, maszynki do strzyżenia oraz kosmetyki.
Słona cena nieuwagi
8 sierpnia. Nieuwagę i brak wyobraźni mieszkanki Olkusza wykorzystali złodzieje. Nieustaleni osobnicy ukradli jej torebkę, którą pozostawiła w otwartym aucie, zaparkowanym na posesji w Międzygórzu. Poszkodowana straciła wszystkie dokumenty, dwa telefony komórkowe, kartę do bankomatu i 150 złotych.
Minął „stop”
9 sierpnia. Mieszkanka Łobzowa została ranna w wypadku, do jakiego doszło na ulicy Fabrycznej w Wolbromiu. Z ustaleń policji wynika, że kierujący oplem astrą mieszkaniec Wierzchowiska nie dostosował się do znaku „stop”, w wyniku czego uderzył w volkswagena golfa mieszkanki miasta. W wyniku kraksy ze złamanym obojczykiem do szpitala trafiła pasażerka golfa.
Paliły się drzwi
9 sierpnia. Drzwi wejściowe będą zmuszeni wymienić dwaj mieszkańcy Osiedla Młodych w Olkuszu. Do uszkodzenia mienia w obu lokalach doszło w tym samym dniu, o podobnej porze na ulicach Reja i Konopnickiej. Nieznani sprawcy najpierw oblali farbą, a potem podpalili drzwi. Jeden z właścicieli wycenił straty na 700 złotych, drugi stracił o tysiąc złotych więcej.
Mali złodzieje
11 sierpnia. Trzech nastolatków z Olkusza zatrzymali olkuscy policjanci. Chłopcy kradli w dyskoncie spożywczym przy ulicy Kościuszki w Olkuszu. Dzieci, w wieku 12-14 lat, będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.
10 sierpnia. Strażaków ochotników okradziono w Porębie Górnej. Nieustaleni sprawcy dostali się do garażu jednostki i z zaparkowanego tam żuka spuścili 40 litrów etyliny o wartości 180 złotych.
Alicja Renkiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze