Podejrzani o kradzież wkrętarek zatrzymani

3 października około godziny 17:00 na ul. Polnej w Olkuszu funkcjonariusze olkuskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież dwóch wkrętarek akumulatorowych. . Chwilę wcześniej, prawdopodobnie te osoby ukradły elektronarzędzia z jednego ze sklepów mieszczących się na os. Słowiki. Kiedy pierwszy z mężczyzn stał przy otwieranych od zewnątrz, za pomocą fotokomórki, drzwiach wejściowych do sklepu, drugi wszedł do środa. Będący wewnątrz sklepu 22 – letni mieszkaniec Bukowna zabrał dwie wkrętarki akumulatorowe o wartości około 500 złotych po czym uciekł ze sklepu drzwiami, które otworzył mu czekający przy nich wspólnik. Później, już razem, uciekli w kierunku ul. Polnej. Tam po kilku minutach i pieszym pościgu zostali zatrzymani przez dzielnicowych, którzy otrzymali informację o kradzieży z dokładnym rysopisem złodziei. Policjanci odzyskali również skradzione elektronarzędzia. Zarówno 22- latek jak i jego 29 – letni kompan nieposiadający stałego miejsca pobytu, trafili do policyjnego aresztu. Sprawcom kradzieży cudzego mienia grozi kara nawet pięciu lat więzienia.      

 

Kradzież paliwa

Nocą 3 października skradziono około 200 litrów oleju napędowego z koparki oraz walca zaparkowanych na ul. Dworskiej w Niesułowicach. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na około 1.200 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Skradziono pieniądze

4 października około godziny 18:00, z jednego ze sklepów znajdujących się przy ul. Reja w Olkuszu skradziono pieniądze. Złodziej, wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawczyni, ukradł około 1.100 złotych. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komendy powiatowej Policji w Olkuszu.

Potrącona piesza

5 października około godziny 8:00, na ul. Kolejowej w Bukownie, kierująca volkswagenem potrąciła mieszkankę Bukowna. Piesza ze złamanym nadgarstkiem została przewieziona do olkuskiego szpitala. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wtargnięcie kobiety na jezdnię. Dokładną przyczynę i okoliczności zdarzenia wyjaśnią policjanci.    

Wypadek na Mazańcu

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło 5 października około godziny 17:00 na drodze pomiędzy Olkuszem a Bukownem. We włączającego się do ruchu volkswagena uderzył jadący w stronę Bukowna fiat. Początkowo do olkuskiego szpitala, ze złamanym obojczykiem, trafił kierowca volkswagena, jednakże po pewnym czasie znalazła się tam również jego pasażerka, która uskarżała się na ból kolana i ręki. Droga była zablokowana na czas wykonywania oględzin oraz usuwania skutków wypadku. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierującego volkswagenem. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Rowerzysta potrącił pieszą

6 października około godziny 13:00, na ul. Zawierciańskiej w Kluczach, rowerzysta potrącił pieszą. Obrażeń ciała doznał zarówno rowerzysta jak i piesza. Zostali oni przewiezieni do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

Skradziono torebkę

6 października około godziny 1:00, w jednym z lokali na terenie Olkusza, skradziono torebkę należącą do olkuszanki. Kobieta straciła pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy. Łącznie wyceniła ona skradzione przedmioty na około 2 000 złotych. Sprawcy kradzieży cudzej rzeczy grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.
    
Na podwójnym gazie i wbrew zakazowi

Dwaj nietrzeźwi i posiadający zakaz prowadzenia pojazdów kierujący zostali zatrzymani w Wolbromiu. Pierwszy wpadł w ręce wolbromskich funkcjonariuszy 5 października około południa na ul. Piłsudskiego w Wolbromiu, kiedy kierował seatem. W chwili zatrzymania w organizmie 47 – letniego mieszkańca powiatu zawierciańskiego znajdowało się około 2,6 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiada już orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do 2017 roku. Drugi kierujący został zatrzymany 8 października br., tuż po północy w Zabagniu (gmina Wolbrom). W organizmie mieszkańca Łobzowa znajdowało się około 2,1 promila alkoholu. Ustalono również, że kierujący daewoo od dnia 7 września br., zgodnie z orzeczeniem sądu, nie może prowadzić samochodu. Obu mężczyznom grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek w Kolbarku

Dziesięć osób poniosło śmierć na drogach powiatu olkuskiego w bieżącym roku. Do kolejnego tragicznego wypadku doszło 9 października około godziny 9:45 w Kolbarku (gmina Klucze), kiedy  kierujący mercedesem 42 – letni sosnowiczanin potrącił 53 – letniego mieszkańca Klucz. Mężczyzna zginął na miejscu. Do zdarzenia doszło w rejonie przystanku autobusowego, kiedy kluczanin przechodził przez jednię i wyszedł zza autobusu, wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu. Policjanci ustalają dokładne okoliczności oraz przyczynę tego wypadku.

 
Nietrzeźwa kobieta wtargnęła do mieszkania

8 października około godziny 7:30, olkuscy policjanci zatrzymali 46 – letnią mieszkankę Wiśliczki (gmina Olkusz). Kobieta chwilę wcześniej zapukała do drzwi mieszkania na ul. Konopnickiej w Olkuszu, a kiedy te otworzyły się, siłą wtargnęła do środka. Uderzyła oraz szarpała przebywającą wewnątrz lokatorkę mieszkania oraz ukradła jej telefon komórkowy. Policjanci, którzy przybyli na miejsce odzyskali telefon, natomiast agresywną i nietrzeźwą kobietę przewieźli do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie. W jej organizmie znajdowały się niemal trzy promile alkoholu. Wkrótce odpowie za kradzież oraz zakłócenie miru domowego. Kobiecie grozi kara pięciu lat pozbawienia wolności.
     

Kradzież portfela na targowisku

9 października około godziny 11:00, na targowisku przy ul. Sławkowskiej w Olkuszu skradziono portfel należący do olkuszanki. Sprawca rozciął torebkę a następnie ukradł z niej portfel wraz z pieniędzmi, kartami bankowymi oraz dokumentami. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci olkuskiej komendy.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Citizen Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Citizen
Citizen

.
I teraz jest już wiadomo, że dzielnicowi tak się nazywają ponieważ są dzielni.