kronika policyjna

Olkusz. Kolizja na DK 94
W niedzielę 8 stycznia około godziny 14:35 na drodze krajowej nr 94 w kierunku Dąbrowy Górniczej doszło do kolizji drogowej, w której uczestniczyły trzy pojazdy. Kierujący samochodem osobowym marki Kia nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i uderzył w tył mercedesa, który to z kolei najechał na toyotę. Kierujący kią, za spowodowanie kolizji drogowej, został ukarany mandatem karnym.

 

Kolonia. Włamanie do domu jednorodzinnego
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie zajmują się sprawą kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego w Kolonii. Do zdarzenia doszło w okresie od 29 grudnia 2016 do 6 stycznia 2017 roku. Sprawca wszedł do mieszkania, wyłamując zamek w drzwiach tarasowych i po splądrowaniu pomieszczeń, ukradł pieniądze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Olkusz. Wybito szyby w kamienicy
6 stycznia w Olkuszu, w jednej z kamienic, nieznany sprawca wybił dwie szyby w oknach. Właściciel mieszkania wstępnie starty oszacował na kwotę 2000 złotych. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

Olkusz. Spotkanie na Uniwersytecie III wieku
W ramach współpracy Policji i Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu w czwartek 5.01 stycznia w MOK w Olkuszu, odbyło się spotkanie z uczestnikami Uniwersytetu III wieku. Spotkanie podzielone było na trzy etapy. Pierwszy rozpoczęła Agnieszka Barczyk – pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu. W ramach projektu „Wsparcie i ochrona dla Seniora” przedstawiła prezentację multimedialną, omawiając podstawowe zagadnienia dotyczące przemocy, rodzaje oraz formy a także skalę tego zjawiska. Drugą część spotkania poprowadziła Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego, Magdalena Jajkiewicz, która wyjaśniła czym jest procedura „Niebieskiej Karty” i jakie są zadania zespołu. Z kolei policjantka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii st.sierż. Marika Guzik-Gajda omówiła metody działania sprawców wobec osób starszych, m.in. „metodę na wnuczka”, „na policjanta” oraz „prokuratora”. Mundurowa przedstawiła statystyki policyjne w tym zakresie oraz przykłady działania sprawców na terenie powiatu olkuskiego. Poruszyła również kwestie związane z nieuczciwymi praktykami handlowymi, prezentując filmik pt. ”Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz”. Szczególną uwagę poświęciła zasadom, które obowiązują w czasie zawierania umów kredytowo-pożyczkowych. W spotkaniu na Uniwersytecie III wieku w Olkuszu brało udział ponad 100 uczestników.

Bolesław. Kolizja na krajówce
10 stycznia 2016 roku około godziny 13.25, na drodze krajowej nr 94 w pobliżu Bolesławia, zderzyły się dwa samochody: tir i samochód osobowy. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem ciężarowym marki DAF z naczepą, nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i uderzył w tył forda focusa. Kierowca tira – obywatel Ukrainy, został ukarany mandatem karnym gotówkowym.

Olkusz. Włamanie do sklepu monopolowego
Do kradzieży z włamaniem doszło 10 stycznia br. w Olkuszu. Złodziej włamał się do sklepu monopolowego i ukradł kasetkę z pieniędzmi. Sprawą zajmują się policjanci z komendy.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
P X Tpavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
P X T
P X T

Czy pan Zdzisiek nie mógł być czasem legitymowany przez pana Damianka? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mógł być.

pavv
pavv

„Kierujący samochodem osobowym marki Kia nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków”. Najprostsze dla policji wytłumaczenie 90% kolizji i wypadków.