Zatrzymano sprawców kradzieży telefonu
7 lutego br. około godziny 17:30 zatrzymano dwóch olkuszan podejrzanych o kradzież telefonu komórkowego należącego do mieszkańca Sieniczna. Dwie godziny wcześniej w Olkuszu, 20 – latek z Sieniczna został poproszony przez nieznanego mężczyznę o użyczenie telefonu komórkowego. Ten zgodził się i przekazał swój telefon nieznajomemu. Kiedy mężczyzna miał już telefon w ręce uciekł z nim. Po powiadomieniu dyżurnego olkuskiej komendy  i przekazaniu rysopisu złodzieja funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież telefonu. Zatrzymano również przebywającego z nim drugiego mężczyznę, który prawdopodobnie sprzedał telefon zanim zostali zatrzymani. Obaj trafili do aresztu olkuskiej komendy. 
 
Kradzież pieniędzy w Bukownie
7 lutego br. około godziny 16:30, z mieszkania usytuowanego na parterze jednego z bloków na ul. Wyzwolenia w Bukownie skradziono pieniądze. Złodziej dostał się do jego wnętrza przez otwarte okno. Pokrzywdzona kobieta straciła około 400 złotych.

Włamanie do mieszkania
7 lutego br. włamano się do mieszkania na ul. Traugutta w Olkuszu. Sprawca wyłamał zamki w drzwiach, wszedł do środka, a następnie ukradł m. in. laptop. Mieszkanka Olkusza wyceniła straty na około 2.500 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadza olkuscy policjanci. 
 
Zatrzymani w związku z posiadaniem narkotyków
Olkuscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono łącznie około 280 gram brutto substancji psychotropowych i środków odurzających. 7 lutego br. olkuscy policjanci zatrzymali olkuszanina, bukowianina oraz mieszkańca gminy Klucze podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Wszyscy trafili do aresztu olkuskiej komendy. Policjanci przeszukali również miejsca zamieszkania mężczyzn. W mieszkaniu zajmowanym przez 24 – letniego olkuszanina policjanci znaleźli około 81g amfetaminy i niemal gram marihuany(waga brutto). W mieszkaniu 23 – letniego bukowianina znaleziono około 188g amfetaminy oraz około 6g marihuany(waga brutto). 25 – letni mieszkaniec gminy Klucze posiadał kilka gram amfetaminy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania, udzielania, sprzedaży oraz wprowadzenia do obrotu środków psychotropowych. Wobec mieszkańca Olkusza i Bukowna zastosowano dozór Policji. 

 

Kradzież telefonu
8 lutego br. około godziny 10:00 na targowisku przy ul. Sławkowskiej w Olkuszu skradziono telefon komórkowy należący do mieszkanki powiatu krakowskiego. Pokrzywdzona oszacowała wartość telefonu na 700 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Na podwójnym gazie
9 lutego br. około godziny 7:00 w Kosmolowie (gmina Olkusz) policjanci drogówki zatrzymali do kontroli volkswagena, którym kierował 46 – letni mieszkaniec tejże wsi. Mężczyzna tak bardzo chciał uniknąć kontroli, że w zamian za odstąpienie od niej zaproponował policjantom łapówkę. Policjanci zabezpieczyli pieniądze, którymi mężczyzna chciał ich przekupić, a później  sprawdzili jego stan trzeźwości. W organizmie mieszkańca Kosmolowa znajdowało się około 1,4 promila alkoholu. Ponadto okazało się, ze mężczyzna nie stosował się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wkrótce odpowie za popełnienie trzech przestępstw. Grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.  
 
Włamanie w Bukownie
10 lutego br. włamano się do domu jednorodzinnego w Bukownie. Sprawca wyłamał drzwi balkonowe, a później ukradł sprzęt komputerowy i RTV oraz biżuterię. Pokrzywdzona mieszkanka Bukowna oszacowała wartość skradzionego mienia na około 7.000 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia. 

Włamanie w Olkuszu
11 lutego br. włamano się do pomieszczeń magazynowych przy ul. Kantego w Olkuszu. Sprawca zerwał kłódki znajdujące się na drzwiach, a następnie ukradł ze środka zgrzewarkę oraz około 70 litrów paliwa ze znajdujących się tam pojazdów. Starty w wysokości 15.000 złotych poniosła firma z Suchej Beskidzkiej. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.  

Podejrzany o kradzież telefonu zatrzymany
Policjanci z Klucz zatrzymali 19-letniego mieszkańca Jaroszowca podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Młodemu mężczyźnie grozi kara 5 lat więzienia. Do kradzieży doszło 11 lutego br. na jednym z przystanków autobusowych w Jaroszowcu. Do 16 – letniego kluczanina podeszło dwóch młodych mężczyzn i poprosiło go o pokazanie telefonu komórkowego, z którego chwilę wcześniej korzystał. Jeden z nich rzekomo chciał kupić taki sam model aparatu. Chłopiec odmówił, później jednak podał telefon jednemu z nieznanych mężczyzn. Ci uciekli wraz z aparatem o wartości 400 złotych. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Klucz zatrzymali pierwszego z podejrzewanych mężczyzn. Okazał się nim 19 – letni mieszkaniec Jaroszowca. Trafił do aresztu olkuskiej komendy. Przedstawiono mu zarzut kradzieży, za który może na 5 lat trafić do więzienia. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymani drugiego ze sprawców oraz odzyskania skradzionego telefonu.

Potrącenie pieszej w Wolbromiu
12 lutego około godziny 13:35 na ul. 1 Maja w Wolbromiu, kierujący daewoo potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48 – letnią mieszkankę gminy Wolbrom. Kobieta została przewieziona do olkuskiego szpitala. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze