kronika policyjna

Klucze. Włamanie do sklepu
W nocy 11 sierpnia 2017 roku nieustaleni na chwilę obecną sprawcy włamali się do jednego ze sklepów ogólnospożywczych w Kluczach. Złodzieje ukradli pieniądze w kwocie około 4 tysiące złotych. Sprawą kradzieży z włamaniem zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach.

Olkusz. Skradziono rower górski
Mieszkanka Olkusza straciła rower górski marki Grand Irbis o wartości około 1000 złotych. Do kradzieży jednośladu doszło 11 sierpnia 2017 roku na ulicy Czarnogórskiej w Olkuszu. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Policjanci udaremnili dalsza jazdę nietrzeźwym kierowcom jednośladów
W ostatnim czasie olkuska policja zatrzymała do kontroli drogowej kilku nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich, 67-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, prowadził motorower mając niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i teraz może grozić mu kara pozbawienia wolności. Ponadto prowadził motorower na zakazie sądowym, który obowiązywał do 9 września 2017 roku.

13 sierpnia 2017 roku w Zarzeczu na drodze wojewódzkiej nr 783 policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę skutera. Mundurowi zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Mało tego, 26-latek kierował skuterem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymano 15 sierpnia w Jeżówce. Mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. 67-letni motorowerzysta był uprzednio prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości i ponownie dopuścił się tego czynu w czasie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz 67-latek będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami, albowiem zgodnie z art. 178a§4 kodeksu karnego mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i co najmniej 10 tysięcy świadczenia pieniężnego na rzecz ofiar wypadku i pomocy postpenitencjarnej.

Z kolei 16 sierpnia 2017 roku w Wolbromiu policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący motocyklem – 31-letni mieszkaniec Chełmu, podczas wyprzedzania uderzył w mercedesa, który skręcał w posesję. Motocyklista wyprzedzał pojazd z prawej strony i doprowadził do kolizji drogowej. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości uczestników tego zdarzenia. 31-letni kierowca motocykla był nietrzeźwy. Miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał aktualnego ubezpieczenia OC.

Olkuska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Eliminowanie pijanych kierowców z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Bardzo ważne jest również współdziałanie policjantów i społeczeństwa. Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem tych uczestników ruchu drogowego, którzy mogliby być na nie narażeni. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. O takim fakcie możesz powiadomić najbliższą jednostkę policji – również anonimowo, dzwoniąc pod nr 997 lub 112. Pamiętaj! policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!

Zarzut dla 37-latka, który uszkodził dwa samochody osobowe
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu przedstawili zarzut uszkodzenia mienia 37-letnimu wolbromianinowi. Zgodnie z kodeksem karnym za powyższe przestępstwo może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielę (tj. 13.08.br.) na ulicy Piłsudskiego w Wolbromiu. Mężczyzna porysował ostrym narzędziem przednie drzwi dwóch zaparkowanych pojazdów. Policjanci wykonujący czynności w tej sprawie ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec Wolbromia. Dziś (17.09.br.) mężczyzna usłyszał zarzut z art. 288§1 kodeksu karnego i przyznał się do popełnionego przestępstwa. Swoje zachowanie tłumaczył m.in. tym, że zdenerwował się na widok zaparkowanych samochodów, które w jego ocenie utrudniały mu wyjazd z posesji.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
PXT
PXT
6 lat temu

Przecież on to zrobił ze strachu i czystej odmiany paniki. Z jego zachowania można wysnuć wniosek, że po tej „interwencji” gacie były do wymiany.
Jak się rozpoczyna takie interwencje to według zasady Millera trzeba wykalkulować jak i czy jest ona do zakończenia zwłaszcza jakimś tam”sukcesem”.
Szukanie zaś „sukcesów” na parkowych ławkach to raczej kariera policyjna wątpliwej rangi.
Poza tym policjant przystępujący nawet do zwykłego rutynowego legitymowania a nie chcący się przedstawić nie ma raczej dużej szansy na poważne traktowanie.

...
...
6 lat temu

w Kole policjant przeładował broń na parkowo-ławkowego piwosza. Jak Boga kocham nie mają nic lepszego do roboty. Może by ich tak odesłać do Barcelony na delegację.
Bardzo dużo młokosów żółtodziobnych w szeregach wątpliwej formacji uważa się za władzę.
https://wiadomosci.wp.pl/szokujacy-przebieg-policyjnej-interwencji-w-kole-przeladowal-bron-6156435869804673a