Olkuscy policjanci w ostatnim czasie ujawnili kilka przypadków posiadania znacznej ilości narkotyków przez mieszkańców powiatu olkuskiego i jednego krakowianina. Niechlubnym rekordzistą jest 54-letni mieszkaniec Bukowna, który trzymał w szopie koło domu prawie pół kilograma różnych narkotyków. Wszystkim zatrzymanym w ostatnich dniach osobom grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.

 

Pod koniec lutego olkuscy kryminalni przeszukali posesję 54-latka, który jak się później okazało, w pomieszczeniu gospodarczym koło domu przechowywał różnego rodzaju substancje odurzające. – Policjanci zabezpieczyli około 3 gramów kokainy, 63 tabletki ekstazy, około 120 gramów amfetaminy, około 347 gramów marihuany oraz kilkaset paczek papierosów i kilkanaście kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych. Bukowianin trafił do aresztu olkuskiej komendy. Przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co najbliższych 10 lat może spędzić w więzieniu – tłumaczy mł. asp. Marcin Dzięcioł, oficer prasowy olkuskiej KPP. Nakazem sądowym bukowianin został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł 22-letni mieszkaniec tego miasta, na którego padł cień podejrzeń, że sprzedawał on narkotyki. Łącznie przedstawiono mu aż dziesięć zarzutów.

Kilka dni później policjanci z olkuskiej „patrolówki” zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę. Mieszkańcy Chechła w wieku 18 i 29 lat zostali tymczasowo umieszczeni w miejscowym areszcie. Również i oni będą musieli wytłumaczyć się przed sądem z posiadania środków odurzających, za co w najgorszym przypadku zostaną ukarani nawet na trzy lata pozbawienia wolności.

Również mundurowi z patrolu zatrzymali 21-letniego mieszkańca Krakowa, który podzielił los pozostałych mężczyzn, przy których znaleziono narkotyki i trafił do aresztu. Również jemu grożą 3 lata za kratkami. – Tuż po północy, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego olkuskiej komendy zauważyli na ul. Kościuszki w Olkuszu młodego mężczyznę, który na ich widok próbował ukryć coś pod kurtką. W trakcie kontroli 21 – letniego mieszkańca Krakowa okazało się, że usiłował on schować woreczek z narkotykami – prawdopodobnie marihuaną. Ponadto posiadał przy sobie fajkę wodną, która zapewne służyła do palenia narkotyków. Policjanci zabezpieczyli 40 g środków odurzających. Mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut posiadania narkotyków – tłumaczy mł. asp. Marcin Dzięcioł.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
apteka olkusz
apteka olkusz
8 lat temu

pozdrowienia dla pampka

pawelgaga
pawelgaga
8 lat temu

sadzic palic zalegalizowac !

PXT
PXT
8 lat temu

No wreszcie zajmują się tym co do nich należy. Oby tylko przy okazji dla podniesienia statystyk do których mają ciągoty niczym narkomani do swoich substancji, nie padł przy okazji ktoś niewinny. Takie operacje powinny być robione z chirurgiczną precyzją. Wiem to bo kiedyś potraktowano mnie jak kibola, chociaż od lat już nie zajmuję się „harataniem gały” i nie chodzę na mecze.

iii
iii
8 lat temu

nawet nie mów!!!

Ania
Ania
8 lat temu

W Bukownie jest znacznie więcej takich dilerów .