kronika policyjna

Wolbrom. Policjanci zatrzymali sześciu poszukiwanych
W ubiegłym tygodniu, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 6 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności.

To dzięki ustaleniom dzielnicowych zatrzymano poszukiwane osoby. Bo to właśnie dzielnicowi mają pierwszy i bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Nie każdy jednak, zdążył poznać swojego dzielnicowego, a tak naprawdę część osób poznaje ich bliżej dopiero wtedy, gdy są problemy i konflikty w lokalnej społeczności. Dzielnicowi dbają o porządek i bezpieczeństwo w swoim rejonie. Aktywnie uczestniczą w wielu spotkaniach ze społeczeństwem. Pomagają ofiarom przestępstw i wykroczeń. Informują o bieżących zagrożeniach i sposobach ich unikania, służąc radą i pomocą. Prowadzą także działania pod kątem ujawniania osób poszukiwanych, które realizują w codziennej służbie. Legitymują osoby i sprawdzają w policyjnych systemach. Sprawdzają miejsca, w których przebywają osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Od początku roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolbromiu zatrzymali 18 poszukiwanych. W roku ubiegłym, było ich 36. Część z nich, to poszukiwania na podstawie listów gończych. Większość z zatrzymanych, zgodnie z dyspozycją sądów, trafiła do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

Powiat. Akcja „Alkohol i Narkotyki”
8 marca policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem tych przedsięwzięć była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. W działania „Alkohol i Narkotyki” zaangażowanych było 14 policjantów. Mundurowi, na drogach powiatu olkuskiego, skontrolowali 1196 kierujących, z czego jeden znajdował się po użyciu alkoholu, a dwóch w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcę, który nie stosował się do nakazu sądowego i pomimo decyzji sądu prowadził pojazd, czym naruszył przepisy z art. 244 §1 kodeksu karnego.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy, są zagrożeniem nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego, zanim wsiądziesz za kierownicę, w stanie nietrzeźwości, zastanów się, czy warto ryzykować życiem.

Olkusz. Włamanie do samochodu
Policjanci z Olkusza ustają sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Fiat Panda, która miała miejsce 9 marca na ulicy Osieckiej. Złodziej włamał się do pojazdu i ukradł radio samochodowe na szkodę mieszkanki Żywca.

Bolesław. Kradzież akumulatorów
Nieustalony do chwili obecnej sprawca ukradł z pojazdu ciężarowego dwa akumulatory. Do zdarzenia doszło 9 marca w gminie Bolesław. Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu w Bukownie.

Gołaczewy. Tragiczny wypadek
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Gołaczewach. W wyniku wypadku zginęła 53-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło 11 marca po godzinie 5:30. Na łuku drogi samochód ciężarowy marki Steyr, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał w pandę. Auto zostało przygniecione do ogrodzenia znajdującego się przy posesji. Kierująca pandą 53-letnia kobieta, zginęła na miejscu. Kierowca Steyera był trzeźwy. Na miejscu obecny był Prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego tragicznego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze