kronika policyjna

Trzy kobiety okradły mieszkankę Bydlina

W 2 września w  Bydlinie, do domu 77 – letniej  mieszkanki tej miejscowości, weszły dwie nieznane jej kobiety oferując do sprzedaży koc. W tym czasie trzecia z nich niepostrzeżenie weszła do domu i ukradła znaczną kwotę pieniędzy. Nad sprawą pracuje Policja z Klucz.

 

 Skradziono rower

3 września 2014 roku w Olkuszu na ulicy Rabsztyńskiej skradziono rower Giant. Jednoślad wart był 4000 tysiące złotych. Policjanci ustalają sprawcę tej kradzieży.

Złodzieje złomu zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty

5 września dyżurny Policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w rejonie ulic Biema i Ks. Gajewskiego w Olkuszu dostawczym mercedesem przemieszczają się złodzieje złomu. Patrol prewencji, który został w to miejsce skierowany nie napotkał wskazanego pojazdu. Dopiero kontrole pobliskich złomowisk przyczyniły się do namierzenia złodziejskiej szajki, którą policjanci zauważyli w chwili wynoszenia z samochodu skradzionych elementów metalowych. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn. Jeden z nich jest mieszkańcem Olkusza, drugi nie ma stałego miejsca zameldowania. W trakcie wyjaśniania okoliczności kradzieży okazało się, że w złodziejski proceder zamieszana była jeszcze kobieta. W miniony piątek i sobotę (5, 6 września br.) cała trójka usłyszała zarzut kradzieży elementów metalowych z budynku po byłej szwalni w Olkuszu przy ulicy Biema. Za swój występek odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wypadek drogowy w Olkuszu. Ranny rowerzysta

Policja ustala okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 5 września 2014 roku w Olkuszu na ulicy Szpitalnej. Mieszkanka Olkusza kierująca VW najechała na prawidłowo jadącego rowerzystę, który w wyniku uderzenia przewrócił się i upadł na jezdnię. Rowerzysta  doznał złamania kości udowej. Przewieziony został  do szpitala w Olkuszu. Kierująca VW była trzeźwa. W sprawie wypadku trwa policyjne dochodzenie.

Włamanie do sklepu mięsnego w Olkuszu

8 września 2014 roku około godziny 4.00 nad ranem na ulicy Strzelców Olkuskich  w Olkuszu nieustaleni do chwili obecnej sprawcy włamali się do sklepu mięsnego, z którego ukradli dwa pojemniki z mięsem oraz pieniądze. Straty w wysokości 1550 zł poniósł mieszkaniec Racławic. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Klucze. Włamanie „na pasówkę”

8 września 2014 roku nieustalony sprawca wszedł do mieszkania używając dopasowanych kluczy i ukradł pieniądze. Zdarzenie miało miejsce w Kluczach na osiedlu XXX -Lecia PRL. Sprawą zajmują się policjanci z komisariatu z Klucz. Włamywaczowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Włamanie do samochodu. Skradziono nawigację i narzędzia

Policja ustala sprawcę włamania do volkswagena, które miało miejsce 8 września 2014 roku na parkingu w Olkuszu na ulicy Legionów Polskich. Skradziono nawigację i narzędzia. Straty  w wysokości 500 złotych poniósł mieszkaniec Olkusza.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze