kronika policyjna

Seria włamań do ogródków działkowych
22 lutego policjanci odnotowali kilka przypadków kradzieży z włamaniem do domków letniskowych w Kluczach i Rabsztynie. Złodzieje wchodzili do domków wyłamując zamki w drzwiach lub w oknach. Ich łupem padły m.in.: narzędzia, sprzęt elektroniczny, kuchenka indukcyjna oraz butla gazowa. Wartość skradzionych przedmiotów w ustaleniu. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

Olkusz. Kradzież portfela w autobusie
Mieszkanka Olkusza straciła portfel z dokumentami i pieniędzmi. Kradzież miała miejsce w autobusie w Olkuszu, 23 lutego br.. Złodziej wykorzystał nieuwagę kobiety i z torebki ukradł portfel. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z komendy.

Wolbrom. Kradzież tablic rejestracyjnych
22 lutego br. policjanci z komisariatu z Wolbromia przyjęli zawiadomienie o kradzieży tablic rejestracyjnych z pojazdu marki Renault Megane Scenic. Auto zaparkowane było na ulicy Domy Fabryczne w Wolbromiu. Policjanci z Wolbromia ustalają sprawę tej kradzieży.

Wolbrom. Kradzież torebki
Do kradzieży doszło 24 lutego około godziny 8.00 w jednym z bloków na osiedlu XX-lecia w Wolbromiu. Pracownica zakładu gospodarki komunalnej pozostawiła swoją torebkę w kantorku. Złodziej wykorzystał okazję. W czasie nieobecności kobiety, wszedł do pomieszczania i ukradł torebkę. Kobieta straciła portfel z dowodem osobistym oraz pieniądze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Olkuska policja ostrzega przed włamaniami
Na przestrzeni ostatniego tygodnia doszło do kilku kradzieży z włamaniem. W Rabsztynie złodziej wyważył drzwi wejściowe od altany, wszedł do środka i ukradł kosiarkę do trawy oraz butlę gazową. W Bolesławiu na ulicy Ponikowskiej, złodziej wybił szybę w oknie domu jednorodzinnego i ukradł radioodtwarzacz oraz wazon na kwiaty. W Olkuszu na ulicy Sikorka skradziono biżuterię. Właściciel mieszkania pozostawił komplet kluczy w bramie garażowej. Złodziej wykorzystał okazję. Dopasował klucz i wszedł do mieszkania. Olkuszanin stracił biżuterię o wartości 5.000 złotych.

Statystyki przestępczości jednoznacznie wskazują, że mieszkania, piwnice w bloku, domy jednorodzinne, warsztaty przydomowe, ogródki działkowe znajdują się w centrum uwagi złodziei. Łupem włamywaczy pada często dorobek całego życia. Jak uchronić się przed włamaniem? Jak zabezpieczyć mieszkanie? Oto kilka porad:

1. Pomyśl o technicznym zabezpieczeniu drzwi i okien (zamki patentowe, zabezpieczenia przeciwwłamaniowe: rolety antywłamaniowe, instalacje alarmowe).
2. Postaraj się o solidne oświetlenie przy posesji i budynkach gospodarczych.
3. Nie ryzykuj niepotrzebnie. Unikaj przechowywania w mieszkaniu znacznych kwot pieniędzy lub wartościowych przedmiotów. Jeśli już posiadasz takie przedmioty to przechowuj je w różnych miejscach. Nie koniecznie w szufladzie czy szafce z bielizną, doniczkach itp. Takie „dobre schowki” są znane włamywaczom i penetrowane w pierwszej kolejności!
4. Zwracaj uwagę z kim się kontaktujesz i komu przekazujesz informacje. Znaczna część włamań dokonywana jest dzięki wiadomościom uzyskanym lub przekazywanym nieświadomie przez znajomych, czasami członków rodziny.
5. Współpracuj z sąsiadami. Kiedy wyjeżdżasz poinformuj ich o tym. Dobrze znający się sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, kradzieżom i innym przestępstwom.
6. Wychodząc z domu zawsze sprawdzaj czy w mieszkaniu są zamknięte okna i drzwi. Uchylone okno to okazja dla włamywacza.
7. Gdy wychodzisz wieczorem, pozostaw w domu włączona lampkę lub zapalone światło, zostaw włączone radio – stwórz pozory, że ktoś znajduje się w mieszkaniu.
8. Pamiętaj o tym, by zawsze sprawdzać wiarygodność osób, które przedstawiają się za pracowników różnych instytucji: gazowni, wodociągów, elektrowni, policjantów, przedstawicieli banków, urzędów skarbowych itp. Pomysłowość oszustów nie zna granic.
9. Masz informację o kradzieżach i włamaniach, reaguj! Powiadom o tym policję!

Komunikat:
Poszukiwani świadkowie uszkodzenia ogrodzenia
Policjanci z Olkusza przyjęli zawiadomienie o uszkodzeniu ogrodzenia. Do zdarzenia doszło, 19 lutego 2016 roku w godzinach wieczorowych, przy posesji na ulicy Sikorka w Olkuszu. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę policjantem tel. 32-647-8234 lub 997.  m, tel. 32-647-8234 lub 997.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Natejak
Natejak
8 lat temu

To są w większości ludzie o mentalności bandyckiej, jeśli są płatnie zrzeszeni i jakoś to się trzyma pod kontrolą czyli taka transakcja handlu bandyctwem. Czasem się to bandyctwo wymknie spod kontroli i wtedy zwierzchnicy i prokuratorzy muszą uruchomić matactwo wobec społeczeństwa, jeśli się to dzieje często wchodzi im to w krew i uważają, że tak ma być, że to normalne. Ale pan Ziobro to zmieni, prokuratorzy nie mogą być niezależni bo zbyt łatwo ulegają bandyckim wpływom, które rozlewają się nawet na ich prywatne rodziny.

Stef
Stef
8 lat temu

[quote name=”…”][quote name=”Stef”]
55% do natychmiastowego zwolnienia+75% drogówki.Kasę przeznaczyć na inne cele.[/quote]
Chłopie jakbyś tylu ich zwolnił to od razu nastąpiłoby radykalne zasilenie szeregów przestępczych. Oni się do normalnej uczciwej i rzetelnej roboty nie nadają.[/quote]
Sp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI.Napoleon B.”Po dwóch latach można z czystym sumieniem bez wyroku Sądu kwatermistrza ROZSTRZELAĆ”

...
...
8 lat temu

[quote name=”Stef”]
55% do natychmiastowego zwolnienia+75% drogówki.Kasę przeznaczyć na inne cele.[/quote]
Chłopie jakbyś tylu ich zwolnił to od razu nastąpiłoby radykalne zasilenie szeregów przestępczych. Oni się do normalnej uczciwej i rzetelnej roboty nie nadają.

P X T
P X T
8 lat temu

Powiązywanie wykonywanego zajęcia z tego rodzaju patologią jest bardzo zasadne. Aczkolwiek nie jest regułą, że trzeba to selekcjonować „do jednego worka”, bo prawdziwą sztuką jest oprzeć się pokusom danego zawodu a są też tacy, którzy potrafią się oprzeć, choć są to bardzo nieliczne przypadki.
Główną pokusą kluczowych zawodów w sensie oddziaływania socjologicznego jest np korupcja, inną zaś przypadłością tychże zawodów jest działanie na czyjąś niekorzyść nawet kosztem zbrukania jego dobrego imienia kiedy stawką staje się partnerskie umycie zbrukanych rączek „współzawodowców”. Przykładów takich jest mrowie, dlatego rodzi się pokusa wrzucania ich do jednego worka. Jak to się mówi: Sami sobie na to zapracowują szkodząc tym swoim środowiskom zawodowym.

Stef
Stef
8 lat temu

[quote name=”emeryt KWMO”][quote name=”XYZ”]W takim razie potrzebny jest śp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”[/quote]
Tylko i wyłącznie potrzebna jest dogłębna weryfikacja uczciwa(nie taka jaką weryfikowali SB,bo 75% łotrów zostało wcielonych do niby policji,a 25% zweryfikowali na obfite emerytury SB-ckie)Po uczciwej weryfikacji na początek co najmniej 35% nasion posianych przez tatusiów z SB,milicji,towarzyszy z bolszewizmu w trybie natychmiastowym będzie zwolnionych.[/quote]
55% do natychmiastowego zwolnienia+75% drogówki.Kasę przeznaczyć na inne cele.

Maciekmaciek
Maciekmaciek
8 lat temu

Naleciałości – wiadomo, że istnieją, ale już niedługo znikną samoistnie, ot tak kopną przecież w kalendarz. Co innego układy i układziki, ale te występują wszędzie tam gdzie jest władza i nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki bo PIS zaczął rządzić… To nie kwestia przynależności partyjnej, tylko ludzkiej natury. Policja natomiast wymaga gruntownej reformy, co pokazuje niedawne mianowanie na szefa policji osoby z zarzutami..

Maciekmaciek
Maciekmaciek
8 lat temu

[quote name=”Natejak”]Uważam, że jedną z bardzo prawdopodobnych przyczyn zachowania Kajetana było jego pochodzenie z rodziny prokuratorskiej. Pracujący bowiem w tej branży a zatem i ich rodziny są narażeni na poważne zakłócenia, ja bym to jednak nazwał patologią. Nie chodzi o tę prymitywną patologię ale tę bardziej wyrafinowaną pochodzącą z tzw „wyższych sfer” wyższość ta oczywiście polega na dostatku a nawet przesycie materialnym (dokładna odwrotność „biedotowej” patologii) która w gruncie rzeczy jest groźniejsza od tej prymitywnej, która się rodzi z niedostatku podstawowych zabezpieczeń bytowych, bo jest całkowicie pozbawiona empatii, nawet bym stwierdził że ludzie z tych sfer nie dostrzegają empatycznie położenia innych a raczej postrzegają ich jako element, który trzeba stanowczo tępić zamiast pomagać. Jest to niebezpieczna patologia.
Gdyby nie ona nie byłoby dziś problemów z żołnierzami wyklętymi poukrywanymi pod chodnikami i na łączkach. Trzeba poddać gruntownej reformie rzemiosło prokuratorskie i pochodne rzemiosła z tzw wymiaru sprawiedliwości, której nazywanie w ten sposób jest czystą kpiną.[/quote]
Patologie występują wszędzie, a wrzucać ludzi do jednego worka z powodu wykonywanego zawodu, czy sytuacji finansowej to jawny objaw debilizmu i braku obiektywizmu.

PXT
PXT
8 lat temu

Ten tzw wymiar sprawiedliwości dziś odbiera rodzicom dzieci z powodu biedy. Pewnie gdyby obowiązywała kara śmierci z lubością by ją również stosowali niekoniecznie tam gdzie to konieczne.

Natejak
Natejak
8 lat temu

Uważam, że jedną z bardzo prawdopodobnych przyczyn zachowania Kajetana było jego pochodzenie z rodziny prokuratorskiej. Pracujący bowiem w tej branży a zatem i ich rodziny są narażeni na poważne zakłócenia, ja bym to jednak nazwał patologią. Nie chodzi o tę prymitywną patologię ale tę bardziej wyrafinowaną pochodzącą z tzw „wyższych sfer” wyższość ta oczywiście polega na dostatku a nawet przesycie materialnym (dokładna odwrotność „biedotowej” patologii) która w gruncie rzeczy jest groźniejsza od tej prymitywnej, która się rodzi z niedostatku podstawowych zabezpieczeń bytowych, bo jest całkowicie pozbawiona empatii, nawet bym stwierdził że ludzie z tych sfer nie dostrzegają empatycznie położenia innych a raczej postrzegają ich jako element, który trzeba stanowczo tępić zamiast pomagać. Jest to niebezpieczna patologia.
Gdyby nie ona nie byłoby dziś problemów z żołnierzami wyklętymi poukrywanymi pod chodnikami i na łączkach. Trzeba poddać gruntownej reformie rzemiosło prokuratorskie i pochodne rzemiosła z tzw wymiaru sprawiedliwości, której nazywanie w ten sposób jest czystą kpiną.

D.K z R.
D.K z R.
8 lat temu

[quote name=”emeryt KWMO”][quote name=”XYZ”]W takim razie potrzebny jest śp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”[/quote]
Tylko i wyłącznie potrzebna jest dogłębna weryfikacja uczciwa(nie taka jaką weryfikowali SB,bo 75% łotrów zostało wcielonych do niby policji,a 25% zweryfikowali na obfite emerytury SB-ckie)Po uczciwej weryfikacji na początek co najmniej 35% nasion posianych przez tatusiów z SB,milicji,towarzyszy z bolszewizmu w trybie natychmiastowym będzie zwolnionych.[/quote]
Nic mnie tak nie cieszy jak Ci fachowcy w białych czapkach(drogówka)zawsze byli najlepsi w Polsce.Pamiętacie też tych wcześniejszych fachmanów.

emeryt KWMO
emeryt KWMO
8 lat temu

[quote name=”XYZ”]W takim razie potrzebny jest śp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”[/quote]
Tylko i wyłącznie potrzebna jest dogłębna weryfikacja uczciwa(nie taka jaką weryfikowali SB,bo 75% łotrów zostało wcielonych do niby policji,a 25% zweryfikowali na obfite emerytury SB-ckie)Po uczciwej weryfikacji na początek co najmniej 35% nasion posianych przez tatusiów z SB,milicji,towarzyszy z bolszewizmu w trybie natychmiastowym będzie zwolnionych.

ciekawski
ciekawski
8 lat temu

[quote name=”emeryt MO”][quote name=”…”]W policji pracują w zasadzie dwa profile funkcjonariuszy i tak jest do tej pory.
Pierwsi to są porządni policjanci, którzy mają trudny żywot, bo muszą współpracować z drugim a to ten profil o mentalności oprawców ks. Popiełuszki i zdarza się, że nie zdają sobie sprawy że są ich spadkobiercami, może i nawet genetycznymi biorąc pod uwagę nepotyczny system rekrutacji.[/quote]
Jak sięgam pamięcią to w naszym powiecie też tak jest jak napisałeś/łaś.Operatywny tatuś zadbał i powsadzał swoje nasiona z SBmilicji do niby policji.Może za 50 lat coś się w tym nepotyzmie wirusa ZIKA zmieni chociaż też nie jestem pewny.[/quote]
DZIADKU z MO kogo masz na myśli tego fachmana zasłużonego towarzysza z milicji co córunię z SB wkręcił do polimilicji i synusia też wkręcił do polimilicji.

...
...
8 lat temu

Coś się woreczki po strunach zapodziały, a może pies tropiący na L4?

XYZ
XYZ
8 lat temu

W takim razie potrzebny jest śp.Józef Piłsudski”BIĆ KUR.Y I ZŁODZIEI”

emeryt MO
emeryt MO
8 lat temu

[quote name=”…”]W policji pracują w zasadzie dwa profile funkcjonariuszy i tak jest do tej pory.
Pierwsi to są porządni policjanci, którzy mają trudny żywot, bo muszą współpracować z drugim a to ten profil o mentalności oprawców ks. Popiełuszki i zdarza się, że nie zdają sobie sprawy że są ich spadkobiercami, może i nawet genetycznymi biorąc pod uwagę nepotyczny system rekrutacji.[/quote]
Jak sięgam pamięcią to w naszym powiecie też tak jest jak napisałeś/łaś.Operatywny tatuś zadbał i powsadzał swoje nasiona z SBmilicji do niby policji.Może za 50 lat coś się w tym nepotyzmie wirusa ZIKA zmieni chociaż też nie jestem pewny.

winiacz
winiacz
8 lat temu

[quote name=”Olkuska policja ostrzega przed włamaniami”]złodziej wybił szybę w oknie domu jednorodzinnego i ukradł radioodtwarzacz oraz wazon na kwiaty.[/quote]
A to głupol jeden! Wziął muzykę i kieliszek, ale żeby flaszkę z barku do kompletu, to nie! Spierniczył dziad imprezę.

...
...
8 lat temu

W policji pracują w zasadzie dwa profile funkcjonariuszy i tak jest do tej pory.
Pierwsi to są porządni policjanci, którzy mają trudny żywot, bo muszą współpracować z drugim a to ten profil o mentalności oprawców ks. Popiełuszki i zdarza się, że nie zdają sobie sprawy że są ich spadkobiercami, może i nawet genetycznymi biorąc pod uwagę nepotyczny system rekrutacji.

P X T
P X T
8 lat temu

[quote name=”pavv”]Czepiasz się. Nie reagują bo jeszcze nie mają obowiązku wykazać go w planach za miesiąc luty. Jak się pojawi w planach na marzec to się nim zainteresują. W lutym plany przewidują głównie zatrzymywanie pieszych nie przechodzących po pasach.[/quote]
Qwa że też miałem to „szczęście” przebywać w towarzystwie roweru jak mieli plany „pijany rowerzysta” kiedy to jeszcze rowerowe promile były traktowane jako przestępstwo a nie wykroczenie (dopiero w 2013 czyli zaraz po mojej sprawie przekwalifikowano na wykroczenie, więc już nie interesowali się rowerzystami) co prawda promili nie było, ale i tak nie miało to znaczenia bo znaleźli inny paragraf (znieważenie) po którym przebyłem dwuletnią rehabilitację ortopedyczną i straciłem zaufanie do prokuratury do końca życia.

Zenek F
Zenek F
8 lat temu

[quote name=”pavv”]Czepiasz się. Nie reagują bo jeszcze nie mają obowiązku wykazać go w planach za miesiąc luty. Jak się pojawi w planach na marzec to się nim zainteresują. W lutym plany przewidują głównie zatrzymywanie pieszych nie przechodzących po pasach.[/quote]
RODEM Z MILICJI POTRZEBNY JEST ”’uchol”’ ORMO-wiec,albo będą działać jak ktoś na nieoświetlony TiR najedzie.POZA TYM PALIWO TEŻ WYPAROWAŁO DO INNYCH ZBIORNIKÓW a na powietrzu radiowóz nie pojedzie.

emeryt MO
emeryt MO
8 lat temu

[quote name=”Prawda, racja”]Emeryt MO, co Ty za bzdury opowiadasz! Skoda jezdzi, Insignia jezdzi i nie opowiadaj glupot. Bo ta Nowa Skode to akurat mijalem jak jechala na sygnalach. A dla Twojej wiadomosci taki samochod jak Skoda pali tyle to nic. Przestan ogladac bajki tylko spojrz za okno ; ) Pozdrawiam[/quote]
Skoda i Insygnia faktycznie jeszcze jeżdzi,ale palą na 100/km 48 litrów wg/spec normy rodem z”TW”Bolka (więc są dojne krowy).

Prawda, racja
Prawda, racja
8 lat temu

Emeryt MO, co Ty za bzdury opowiadasz! Skoda jezdzi, Insignia jezdzi i nie opowiadaj glupot. Bo ta Nowa Skode to akurat mijalem jak jechala na sygnalach. A dla Twojej wiadomosci taki samochod jak Skoda pali tyle to nic. Przestan ogladac bajki tylko spojrz za okno ; ) Pozdrawiam

Młody
Młody
8 lat temu

[quote name=”Theon”]Co najmniej od 3 dni na poboczu 2 pasmowej drogi krajowej nr 94 stoi sobie TIR. Stał z naczepą, teraz już sam ciągnik. To ja się pytam po co to całe pieprzenie o bezpieczeństwie na drogach ?
Przecież jeździ tamtędy pewnie ze 100 radiowozów dziennie, a tajna skoda przejeżdża następne 100 razy. I co ? Ślepi, bez wyobraźni ? Wiem, jak będzie AKCJA POBOCZE to zareagują :oops:[/quote]

Oni nie reagują jak nie maja zgłoszenia …

emeryt MO
emeryt MO
8 lat temu

[quote name=”Theon”]Co najmniej od 3 dni na poboczu 2 pasmowej drogi krajowej nr 94 stoi sobie TIR. Stał z naczepą, teraz już sam ciągnik. To ja się pytam po co to całe pieprzenie o bezpieczeństwie na drogach ?
Przecież jeździ tamtędy pewnie ze 100 radiowozów dziennie, a tajna skoda przejeżdża następne 100 razy. I co ? Ślepi, bez wyobraźni ? Wiem, jak będzie AKCJA POBOCZE to zareagują :oops:[/quote]
RADIOWOZY POLIMILICYJNE NIE JEŻDŻĄ BO NIE MAJĄ JUŻ OD 14.O2.2016 r.PALIWA.NAWET SKODA NOWA TEŻ IM BENZYNY PALI NA 100 KM/48 LITRÓW.

pavv
pavv
8 lat temu

Czepiasz się. Nie reagują bo jeszcze nie mają obowiązku wykazać go w planach za miesiąc luty. Jak się pojawi w planach na marzec to się nim zainteresują. W lutym plany przewidują głównie zatrzymywanie pieszych nie przechodzących po pasach.

Theon
Theon
8 lat temu

Co najmniej od 3 dni na poboczu 2 pasmowej drogi krajowej nr 94 stoi sobie TIR. Stał z naczepą, teraz już sam ciągnik. To ja się pytam po co to całe pieprzenie o bezpieczeństwie na drogach ?
Przecież jeździ tamtędy pewnie ze 100 radiowozów dziennie, a tajna skoda przejeżdża następne 100 razy. I co ? Ślepi, bez wyobraźni ? Wiem, jak będzie AKCJA POBOCZE to zareagują 😳