blacha1

Potrącenie pieszej na pasach

7 marca. Około godz. 15:30 na ul. Zawierciańskiej w Kluczach, kierujący oplem potrącił 62-letnią pieszą. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Kobieta ze złamaniem nogi trafiła do olkuskiego szpitala. Policja ustala przyczyny zdarzenia.

Podwójne włamanie na Osiedlu Młodych

7 marca. Prawdopodobnie w godzinach przedpołudniowych, dokonano dwóch włamań do mieszkań na os. Młodych w Olkuszu. Sprawca dostał się do ich wnętrza, wyłamując zamki w drzwiach. Łupem złodzieja padły pieniądze, sprzęt fotograficzny i komputerowy oraz biżuteria. Właściciele są w trakcie szacowania strat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi olkuska komenda.

Sposób „na jajko”

7 marca. 7000 zł straciła 82-letnia mieszkanka gminy Klucze, która dała się oszukać 25-letniej kobiecie. Poszkodowana wpuściła do swojego domu osobę, która zgodnie z tym co mówiła, miała odpędzić z domu złe moce. Sposób działania nie był skomplikowany. Sprawczyni informowała ofiarę, aby ta przyniosła wszystkie znajdujące się w domu pieniądze… oraz kurze jajko. Gotówka zawijana była w prześcieradło, a na nim rozbijano jajo. Jeśli w środku jajka znajdował się włos lub krew, miało to świadczyć o wpływie złych mocy na dom i jego mieszkańców. Po rozbiciu podmienionego jaja, w jego środku oczywiście znajdowała się jedna z wymienionych rzeczy. Po zakończeniu obrządku, prześcieradło wraz z pieniędzmi przenoszone było do piwnicy, gdzie zgodnie z zaleceniami miało się znajdować aż do wyschnięcia. Później w prześcieradle, pieniędzy już nie było.

„Kuzynka” wyłudziła pieniądze

9 marca. 12000 zł straciła mieszkanka Bolesławia, która przekazem pocztowym przesłała pieniądze do Katowic kobiecie, która podawała się za jej kuzynkę. 59-letnia bolesławianka otrzymała telefon od kobiety pilnie potrzebującej pieniędzy, podającej się za członka rodziny. Pokrzywdzona nie sprawdzając wiarygodności informacji, przekazem błyskawicznym przesłała do jednego z urzędów pocztowych w Katowicach dużą sumę pieniędzy. Zbyt późno zorientowała się, że telefonował do niej ktoś inny. Sprawę prowadzą policjanci z Bukowna.

Po raz kolejny Policja ostrzega przed oszustami i złodziejami. Funkcjonariusze proszą, aby przede wszystkim osoby starsze nie wpuszczały do domów obcych osób. Odpowiedzialna rola spoczywa też na młodszym pokoleniu. Ważne jest przeprowadzenie rozmów z seniorami na temat podejrzanych gości i telefonicznych rozmówców.

Kradzież opla

9 marca. Około 13:00 na ul. Łukasińskiego w Olkuszu skradziono opla corsę. Mieszkaniec Osieka wycenił wartość samochodu na 3000 zł. Trwa wypadek_zadrozepostępowanie w tej sprawie.

Wypadek w Zadrożu

10 marca. Wczesnym rankiem, około godz. 6:00, na drodze wojewódzkiej nr 794 w miejscowości Zadroże, kierująca toyotą  28-letnia mieszkanka Wolbromia straciła panowanie nad kierownicą, wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Kobieta z urazem kręgosłupa trafiła do Nowego Szpitala w Olkusz. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

Odzyskano skradzioną torebkę

10 marca. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie, na terenie Sosnowca zatrzymali 47-letnią kobietę podejrzaną o kradzież torebki w jednym ze sklepów w Bukownie. Sprawczyni została osadzona w areszcie olkuskiej komendy. Do zdarzenia doszło tego samego dnia. Straty poniosła ekspedientka. Pokrzywdzona straciła 1300 zł oraz dokumenty. Policjanci ustalają pozostałych sprawców. Za kradzież czyjegoś mienia mogą trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Policyjna akcja „Trzeźwość”

10 marca. Sobota była dniem, kiedy to olkuscy policjanci na drogach naszego powiatu prowadzili akcję „Trzeźwość” mającą na celu ujęcie kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”. Tylko tego dnia zatrzymano sześciu nietrzeźwych kierujących. W piątek zatrzymano jeszcze trzech.
9 marca ok. 18:50 w Dłużcu zatrzymano pierwszego nietrzeźwego kierowcę. Prowadził fiata cinquecento, a w jego organizmie znajdowało się aż 3,7 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiadał dokumentów uprawniających go do poruszania się pojazdem mechanicznym. Tego samego dnia „prawko” stracił kierujący audi. W jego przypadku badanie alkomatem wykazało 3,2 promila. Wcześniej, mężczyzna spowodował kolizję. Jako pierwszemu w sobotę, w godzinach nocnych, tj. około 1:30 prawo jazdy odebrano kierującemu seatem. Do zatrzymania doszło w Wolbromiu na ul. 20-straconych. Alkomat wykrył ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie. Przed 10:30 wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca, tym razem roweru. U 52-letniego mieszkańca Jaworzna stwierdzono 1,2 promila. Kolejni „niepokorni” kierujący zostali zatrzymani w Chechle, Bydlinie, Tarnawie, Olkuszu i Wolbromiu. Rekordzista – 24-letni olkuszanin zatrzymany ok. 23:30 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu miał blisko 4 promile alkoholu!

Za kierowanie pojazdem mechanicznym, znajdując się w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat. Kierujący rowerem pod wpływem alkoholu może trafić do więzienia na rok.

Pobicie w Rabsztynie

11 marca. Około godz. 4:00 policjanci olkuskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20 – 23 lata, którzy w Rabsztynie, wspólnie z innymi osobami pobili dwóch mężczyzn – mieszkańca Olkusza i Rabsztyna. Sprawcy trafili do aresztu. Wszyscy byli nietrzeźwi, a w ich organizmach znajdowało się od 1,6 do 2,5 promila alkoholu. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia pozostałych napastników. Mężczyznom za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Zatrzymano sprawców włamania

12 marca. Jak ustalili funkcjonariusze z Klucz, pomiędzy 5 a 12 marca, ktoś systematycznie dokonywał włamań do niezamieszkałych zabudowań jednej z posesji. Dwóch z czterech zatrzymanych mężczyzn włamało się do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradli złom miedziany oraz silniki elektryczne. Z łupem wrócili na posesję jednego z nich, gdzie czekali dwaj pozostali biorący w procederze mężczyźni. Wspólnie opalali złom oraz rozmontowywali silniki, w celu późniejszej sprzedaży skradzionych rzeczy w punkcie skupu złomu. Chwilę po ostatnim włamaniu, na posesji jednego ze sprawców, policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 22 – 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Klucze. Trzech z nich trafiło do aresztu, dwóm przedstawiono zarzuty włamania. Pozostali usłyszeli zarzut usiłowania włamania oraz paserstwa.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o