kronika policyjna

Przyjęcie urodzinowe 11-latki zakończone policyjną interwencją
Dziewczynka, która została zaproszona na urodziny swojej rówieśniczki, podczas zabawy spadła z huśtawki i trafiła do szpitala w Krakowie.

Na szczęście obrażenia nastolatki nie były groźne i po badaniu wykonanym w szpitalu 11-latka wróciła do domu. Okazało się, że opiekunowie imprezy urodzinowej byli nietrzeźwi, mieli ponad promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło 23 maja br. około godziny 20:00 w gminie Olkusz. Podczas urodzinowego przyjęcia 11-letniej dziewczynki doszło do przykrego wydarzenia. W czasie zabawy zerwała się huśtawka, na której siedziały dwie dziewczynki. W wyniku upadku jedna z nich doznała urazu i trafiła do dziecięcego szpitala w Krakowie, gdzie została poddana badaniom lekarskim. Na szczęście upadek nie był groźny i dziewczynka, pod opieką rodziców, wróciła do domu.

Policjanci, którzy zostali wezwani na interwencję wyczuli woń alkoholu od organizatorów imprezy. W zawiązku z tym przebadali ich na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nieodpowiedzialni rodzice, którzy mieli sprawować opiekę w trakcie przyjęcia urodzinowego swojej córki, byli nietrzeźwi – ojciec miał ponad 1,1 promila a matka 1,8 promila. Sprawa trafiła na komendę. Policjanci będą wyjaśniać czy nietrzeźwi rodzice narazili na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletnie dzieci.

Olkusz. 28-latka zatrzymana za kradzież perfum
28-letnia kobieta, która ukradła perfumy o wartości ponad 1000 złotych została ujęta przez pracownicę, gdy próbowała wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Obsługa zareagowała szybko i profesjonalnie. Na miejsce wezwano policjantów, a 28-latka trafiła do policyjnej celi.

Do zdarzenia doszło 23 maja około godziny 13 w jednej z olkuskich drogerii. Kobieta weszła do sklepu i z półki ukradła 5 szt. perfum o wartości ponad 1000 złotych. Gdy usiłowała wyjść ze sklepu nie płacąc za towar, została ujęta przez pracownicę. Na miejsce wezwano policjantów, którzy przebadali 28-latkę. Kobieta była nietrzeźwa miała ponad 3,7 promila alkoholu w organizmie i trafiła do policyjnego aresztu. następnego dnia, po wytrzeźwieniu, 28-latka usłyszała zarzut kradzieży z art. 278§1 kodeksu karnego. Jak ustalili policjanci nie był to jej pierwszy taki incydent.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze