Kradzież kabli telekomunikacyjnych

Na terenie jednego z zakładów w Bolesławiu doszło do drugiej w tym tygodniu kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Do pierwszej doszło w dniach od 5 do 6 sierpnia 2013 roku. Dzień później pracownik powiadomił o kolejnej kradzieży. Tym razem złodziej ukradł kabel o długości 40 metrów. Sprawą zajmują się policjanci z Olkusza.

Policjanci z Wolbromia zatrzymali sprawcę włamania

Kilkanaście minut potrzebowali wolbromscy policjanci, aby zatrzymać 20-letniego włamywacza. 1. sierpnia na rynku w Wolbromiu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który wcześniej włamał się do jednego z domów w miejscowości Kaliś. W czasie przeszukania policjanci znaleźli pochodzący z kradzieży telefon komórkowy. Mężczyzna posiadał przy sobie również narkotyki – około 1 grama amfetaminy. 20- latek odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem i posiadanie zabronionych prawem substancji.

 

Potrącenie motorowerzysty

Wczoraj (8. sierpnia) w Sienicznie na drodze krajowej nr 94 doszło do zdarzenia drogowego. Nieustalony do chwili obecnej kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą wykonywał manewr wyprzedzania i prawym bokiem uderzył w jadącego obok motorowerzystę. Sprawca zdarzenia oddalił się w kierunku Krakowa. 16-letni kierujący motorowerem i pasażer, mieszkańcy Olkusza, z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do tutejszego szpitala. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniać będzie olkuska policja.

Kradzież telefonu komórkowego na basenie w Olkuszu

To kolejne w tym tygodniu zgłoszenie dotyczące kradzieży telefonu komórkowego z terenu kompleksu basenowo-rekreacyjnego w Olkuszu. 8. sierpnia 2013 roku złodziej, wykorzystując nieuwagę 17-letniej dziewczyny, ukradł telefon komórkowy o wartości 1.300 złotych.

Włamania do samochodów w Olkuszu

Do kradzieży z włamaniem doszło 8. sierpnia na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Nieznany sprawca dostał się do wnętrza pojazdu marki Ford Fokus, z którego ukradł laptopa, nawigację samochodową i okulary słoneczne. Mieszkanka Dąbrowy Górniczej poniosła straty w wysokości 3.800 złotych.

Do podobnego zdarzenia doszło kilka godzin później na ulicy Marcina Bylicy w Olkuszu. Złodziej z mercedesa, którego właścicielem jest mieszkaniec Żurady, skradł portfel z dokumentami (prawo jazdy, dowód rejestracyjny) oraz gotówkę w kwocie 4.000 złotych. Sprawę prowadzą policjanci z Olkusza.

Włamanie w Krzu

Nocą 9. sierpnia br. włamano się do jednego ze sklepów w Krzu (gmina Bolesław). Sprawca dostał się do jego wnętrza wyrywając okno, a następnie ukradł ze środka m. in. artykuły tytoniowe o nieustalonej na chwilę obecną wartości. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna.

Nietrzeźwy kierujący citroenem

9. sierpnia br. około godziny 21.00 w Brzozówce zatrzymano nietrzeźwego mieszkańca gminy Wolbrom, który kierował citroenem. W organizmie 30 –letniego mężczyzny znajdowało się około 3,6 promila alkoholu. Dodatkowo kierujący odpowie przed sądem za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Skradziono rower

10. sierpnia br. w Zawadzie (gmina Olkusz) skradziono rower dziecięcy o wartości 400 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Skradziono sprzęt komputerowy

Nocą 11. sierpnia br. w Bukownie włamano się do kontenera biurowego należącego do jednego z przedsiębiorstw. Z jego wnętrza skradziono m. in. sprzęt komputerowy. Trwa szacowanie wartości skradzionego mienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukownie.

Wypadek motocyklisty

11. sierpnia br. około godziny 12.20 w Suchej (gmina Trzyciąż) 22 – letni kierujący motocyklem honda stracił nad nim panowanie w wyniku czego pojazd przewrócił się, a następnie uderzył w znak drogowy. Do olkuskiego szpitala przewieziono kierowcę oraz pasażera motocykla. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
cola
cola
9 lat temu

A może nasza policja przyjrzałaby się blondasowi-cymbałowi jeżdżącemu chyba oplem o numerach KOL AK 37 którego już drugi raz widziałem jak na światłach na 1000-lecia przy starym PKS z prawego pasa rżnął w lewo czyli na Katowice.
Przygłup czy władza?