Powiat

53-letnia mieszkanka gminy Olkusz odpowie przed sądem za kierowanie nissanem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Inny uczestnik ruchu drogowego  ujął nietrzeźwą kierującą i  przekazał ją w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (17.12 br.) na alei 1000-lecia w Olkuszu. Mężczyzna jechał za nissanem drogą krajową nr 94 w Olkuszu w stronę alei. Tuż za zjazdem z drogi krajowej nissan zatrzymał się, a kierująca nim nie mogła uruchomić silnika tego pojazdu. Mężczyzna zatrzymał swój samochód, wyszedł z niego i chciał pomóc kierującej. Jednak, gdy wyczuł od niej woń alkoholu, natychmiast zabrał jej kluczyki ze stacyjki i o zdarzeniu powiadomił policjantów. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że kobieta ma ponad  2 promile alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 53-latka ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 30.12.2024 roku.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańca Olkusza, który ujął pijanego kierowcę. Jego zdecydowana reakcja na łamanie prawa, pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
2 lat temu

„…który obowiązywał do 30.12.2024 roku.”. Który mamy rok bo już się pogubiłem.