Zła passa olkuskich policjantów trwa. Niedawno informowaliśmy o zarzutach prokuratorskich dla dwóch mundurowych z olkuskiej komendy. We wtorek po południu mieszkańcy Załęża poinformowali, że nietrzeźwy ich zdaniem mężczyzna wjechał do rowu. Kiedy na miejsce przyjechał patrol policji, okazało się, że sprawcą jest kolega z firmy. 37-letni funkcjonariusz, który pracował w olkuskiej komendzie przez ostatnich 12 lat, już usłyszał zarzuty i został zawieszony w czynnościach służbowych.

 

– Po uzyskaniu zgłoszenia od mieszkańców powiatu olkuskiego, w miejscowości Załęże policjanci podjęli działania wobec właściciela pojazdu, który kierując samochodem, stracił panowanie nad nim i zjechał do przydrożnego rowu. Przeprowadzone czynności i zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie, że kierującym był funkcjonariusz Policji – poinformowała nadkom. Agnieszka Fryben, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. W dniu wypadku miał dzień wolny od pracy.

W czwartek olkuski prokurator rejonowy przedstawił policjantowi zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Jeśli podejrzenia potwierdzą się, grozi mu do 2 lat więzienia. – Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu wszczął postępowanie administracyjne w kierunku zwolnienia policjanta ze służby ze względu na oczywistość popełnionego czynu. Po przedstawieniu zarzutu w prokuraturze, komendant zawiesił funkcjonariusza w czynnościach służbowych na okres 3 miesięcy – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Olkuszu.

Nie jest to pierwszy taki przypadek w powiecie olkuskim, kiedy pijanym kierowcą okazał się funkcjonariusz policji. 4 lata temu 23-letni wówczas policjant spowodował stłuczkę nieopodal budynku komendy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Tego dnia również nie był na służbie. Rok wcześniej głośna była sprawa innego policjanta, który z 0,9 promila wsiadł za kółko samochodu i został złapany przez dwóch mieszkańców Wolbromia. 

32
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
32 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
jp2..re...iwangreenmomo Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
domsteles
domsteles

Wielkie halo, przeciez to tez czlowiek. Zgrzeszył i poniesie konsekwencje takiego zachowania. Wodka zgubi kazdego.

Pan X
Pan X

[quote name=”domsteles”]Wielkie halo, przeciez to tez czlowiek. Zgrzeszył i poniesie konsekwencje takiego zachowania. Wodka zgubi kazdego.[/quote]

Ciekawe czy poniesie konsekwencje… czy po kosciach sie rozejdzie.
A „wielkie halo” ? kto wciąż głosi „pijesz nie jedź” a tu taki kwiatek wsród policjantów ?

karliczka
karliczka

A który to znowu. Coś ostatnio się dzieje w tym Olkuszu.

Kot Bazyli
Kot Bazyli

Przecież sam nie pił no chyba że jest alkoholikiem. Powinni też ukarać te osoby co mu pozwoliły jechać po pijaku.

PXT
PXT

Czy można prosić o inicjały tego policjanta? Będę bardzo wdzięczny za taką informację. Same inicjały czyli dwie literki.

Pytający?
Pytający?

[quote name=”karliczka”]A który to znowu. Coś ostatnio się dzieje w tym Olkuszu.[/quote]

POLACY ech… to chyba dobrze, że Policja zareagowała, została podjęta interwencja, osoba podejrzewana ustalona, czynności przeprowadzono. Jakie ma znaczenie czy to ksiądz, policjant, burmistrz, radny, górnik, pirotechnik czy bezrobotny. Sprawca jest sprawcą, ustalonym i wyciągnięte zostaną konsekwencje jak wobec każdego. Policjanci przybyli na miejsce przeprowadzili wszystkie czynności a oficer prasowy przekazał tę informację mediom – ot wszystko, bez zbędnego onanizmu.

PXT
PXT

Oj pytający, coś ty taki naiwny? Sprawa na pewno by się rozeszła po kościach, ale pech- trafiło się zbyt wielu świadków. Gdyby nie było świadków w postaci zwykłych ludzi na pewno by się zrobiło „nieoficjalne umorzenie”, jestem tego 100% pewny. W pewnym zajściu w którym byłem poszkodowany, prokuratura przerobiła mnie na sprawcę, gdyż sprawa była kontra policjantowi a tak precyzyjniej ujmując facetowi ubranemu w mundurek policyjny, więc w takim przypadku nie miałem szans bo mój świadek to jego partner też policjant, za którego już go nie uważam. Dla mnie jest to jakiś młodzik przebrany w mundurek policyjny, bo z tego… Czytaj więcej »

Pytający?
Pytający?

Do PHT
A z tego co mi wiadomo nikomu nie wolno kłamać przed obliczem Temidy. Art. 233 Kodeksu karnego. Z tego co mi wiadomo pomawianie jest karalne. Tylko jak ma się do niniejszej sprawy Twoja? Bo nie rozumiem… To że zatrzymano 1 nauczyciela, 4 księży, 3 robotników i 2 urzędników i 2 dziennikarzy za rozpowszechnianie treści pedofilskich oznacza, że wszystkie te grupy zawodowe tworzą siatkę pedofilów… Wypowiedzi powinny być logiczne a nie populistyczne.

l4
l4

Ostatnio sytuacja ulega odwróceniu i obywatele łapią policjantów na przewinieniach tak jak to ostatnio w Wolbromiu. I bardzo dobrze, że rośnie inicjatywa obywatelska, bo już tym mundurowym „władza” padła na mózgi, które w większości i tak nie przedstawiają wielkiej wartości intelektualnej a więc są bardziej podatne na arogancję niż u zwykłych ludzi.

re -PXT
re -PXT

Do Pan PXT
widzę, że ma jakąs chorobę -śledzi się każdy artykuł o gliniarzach i wszystkie komentuje?
-Co zrobili jakąś krzywdę?
-czy może nie przyjeli w swojej szerego bo za mało ……….
– inny powód

PXT
PXT

Pedofile nie powinni być zatrudniani szczególnie gdy wyjawiają swoje skłonności zwłaszcza w szkolnictwie. Czy ta odpowiedź Ci wystarczy? Skoro już poruszyłeś wątek pedofilski?
Nie potępiam całej grupy zawodowej. Policjant, który się rozwala po pijaku w rowie a wcześniej ścigał jakiegoś rowerzystę podejrzanego o spożycie to byłby chyba szczyt hipokryzji. Nie sądzisz?

PXT
PXT

[quote name=”re -PXT”]Do Pan PXT
widzę, że ma jakąs chorobę -śledzi się każdy artykuł o gliniarzach i wszystkie komentuje?
-Co zrobili jakąś krzywdę?
-czy może nie przyjeli w swojej szerego bo za mało ……….
– inny powód[/quote]
Jakbyś Pan śledził moje śledzenie to byś się Pan domyślił sam.
W szeregi się raczej nie nadaję, Chyba, że do Wydziału Spraw Wewnętrznych- to bym się może zastanowił, ale raczej to nie moja branża.

Paw
Paw

Kolejne komentarze w wiekszosc na bardzo niskim pozimie delkatnie mowiac….. Pytanie do wszystkich szydzacych: „Kto z was (pomijajac konsekwencje odpowiedzialnosci za jazde po pijaku przed Sadem) jadac po pijaku w dniu wolnym od pracy zostal by zwolniny z zakladu pracy?? Chyba policja jest jedyna taka instytucja. Czytajcie ze zrozumieniem- jesli myslicie ze sprawa zostanie zamieciona to po co wydalenie ze sluzby w trybie prawie natychmiastowym. Wg mnie to zosatnie on przykladnie ukarany. Niestety w dzisiejszych czasach Policjant musi byc nieskazitelny…… jesli nie jest to wlasnie tak konczy…… Znam osobiscie wielu dobrych gliniarzy którzy robia porzadna robote dla naszego miasta, pomimo… Czytaj więcej »

Inc
Inc

Inicjały
(moderacja)

domsteles
domsteles

Wielkie halo, przeciez to tez czlowiek. Zgrzeszył i poniesie konsekwencje takiego zachowania. Wodka zgubi kazdego. Nie powinien być zwolniony bo jechał prywatnie i nie byl na służbie. Chociaż mandat lub kara w zawieszeniu, gdzie on teraz pracę znajdzie i pewnie ma rodzinę. Trzeba patrzec na aspekt społeczny tej sprawy. 12 lat pracy i pewnie nienagannej poszlo na marne.

PXT
PXT

[quote name=”Paw”]Kolejne komentarze w wiekszosc na bardzo niskim pozimie delkatnie mowiac….. Pytanie do wszystkich szydzacych: „Kto z was (pomijajac konsekwencje odpowiedzialnosci za jazde po pijaku przed Sadem) jadac po pijaku w dniu wolnym od pracy zostal by zwolniny z zakladu pracy?? Chyba policja jest jedyna taka instytucja.[/quote]No nie wiem czy jedyna? Po prostu bronisz kogoś kto w dobie tak potwornych przypadków jak przypadek z Kamienia Pomorskiego i w dobie wielkiej nagonki medialnej odważył się jednak wsiąść i jechać, a krytykujesz określając niskim poziomem komentarze szydzące z takich sytuacji. Trochę arogancją zajeżdża od Twojego wpisu. Wiesz co popchnęło tego policjanta za… Czytaj więcej »

PXT
PXT

[quote name=”domsteles”]…gdzie on teraz pracę znajdzie i pewnie ma rodzinę. Trzeba patrzec na aspekt społeczny tej sprawy. 12 lat pracy i pewnie nienagannej poszlo na marne.[/quote]Tu niewątpliwie masz racje, gdzie on teraz pracę znajdzie? Jeśli jest pracowity to znajdzie a jeszcze jak ma jakiś konkretny fach w ręku to spoko poradzi sobie, czego mu życzę. Jeszcze będzie zadowolony z perspektywy czasu. No bo jeśli nic nie potrafi , no to rzeczywiście masz rację jest problem. Zależy też jak spojrzy na tę porażkę, może wyjść z niej zwycięsko, chyba że policyjne rzemiosło to był kres jego możliwości. Niech dziękuje Bogu że… Czytaj więcej »

Pan X
Pan X

[quote name=”domsteles”]gdzie on teraz pracę znajdzie i pewnie ma rodzinę. Trzeba patrzec na aspekt społeczny tej sprawy. 12 lat pracy i pewnie nienagannej poszlo na marne.[/quote]

Chyba wiedział co robił jak wsiadał po pijaku.. Chyba zartujesz jak twierdzisz ze nie zostanie ukarany należycie za to ponieważ jest zywicielem rodziny. Policjant ma byc niekarany !! Do ochrony Cię nawet nie przyjmą jak jestes karany a co dopiero do policji..

Brak mi slów zeby opisac to co napisałeś. Praca bedzie czekac jak wyjdzie z wiezienia ?

kAMIL111
kAMIL111

zna ktos inicjaly?

pozdrawiam

Y
Y

To jest człowiek, jak każdy z Nas. Z zakładu może by Cię nie zwolnili sami, ale sam byś to zrobił na swoje życzenie, jeśli byś dostał wyrok np 1 rok pozbawienia wolności ( a temu człowiekowi grozi 2 lata). A po drugie ciekawi mnie czy z Tobą by się cackali jak z nim. Napewno bez gadania prawo jazdy byebye i do tego szybki wyrok.
A po trzecie, jeśli ten czlowiek by Cie zatrzymał na drodze w i wydmuchał byś grubo to co ???? Policjanci powinni być podwójnie karani, bo to oni egzekwuja od zwykłych ludzi prawo, a sami co robią.

Y
Y

[/quote] Tu niewątpliwie masz racje, gdzie on teraz pracę znajdzie? Jeśli jest pracowity to znajdzie a jeszcze jak ma jakiś konkretny fach w ręku to spoko poradzi sobie, czego mu życzę. Jeszcze będzie zadowolony z perspektywy czasu. No bo jeśli nic nie potrafi , no to rzeczywiście masz rację jest problem. Zależy też jak spojrzy na tę porażkę, może wyjść z niej zwycięsko, chyba że policyjne rzemiosło to był kres jego możliwości. Niech dziękuje Bogu że nie było ofiar.[/quote]Wy tu o pracy dla tego mężczyzny rozmawiacie, a tu by pasowało spojrzeć jako potencjalnego zabójcy i ciekawe jaka wtedy byłaby rozmowa… Czytaj więcej »

PXT
PXT

„Y” Dla mnie praca to tworzenie. Jeżdżenie radiowozem nie zaliczam do pracy. Mówią na to służba, dla niektórych to rozrywka i sposób na życie. Każdy człowiek ma prawo do rehabilitacji. Moim zdaniem najlepszym sposobem na rehabilitację dla tego policjanta będzie prawdziwe zakasanie rękawów i do prawdziwej roboty. I o tym pisałem w poście który zacytowałeś. Uważam, że praca uszlachetnia. Co innego prawdziwa praca a co innego symulacja pracy.

reader
reader

Moim zdaniem powinien dostąć drugą szanse i móc pracować dalej w Policji… każdemu może się podobna sytuacja raz w zyciu przytrafic

yellow
yellow

PXT Co ty piszez człowieku ? Wypracowałbyś 12 godzin dniówki policjanta i miałbyś dość… Nawet nie wiesz na jaki stres i odpowiedzialność narażeni są mundurowi… Ale co ty możesz o tym wiedzieć… kolejny koleszka z blokowiska się odezwał… 😀 a jak trwoga to na policje dzwoni 🙂 pozdrawiam

Y
Y

To jak w policji taki steres i ciezko, to po co tam tyle ludzi się ciśnie? Lepiej u prywaciarza w zakladziku bez stresiku pracowac. Na policji niech sobie pracuje dalej, tylko jiech bedzie wykluczony jako kierowca i niech odpowie za to co zrobil zgodnie z prawem jak kazdy zwykły człowiek.

PXT
PXT

[quote name=”yellow”]PXT Co ty piszez człowieku? Wypracowałbyś 12 godzin dniówki policjanta i miałbyś dość… [/quote]Dniówka dobrego policjanta owszem, masz rację. Dniówka nieroba w mundurze zaś polega na szukaniu „rozrywek ” przeważnie z nudów, które polegają na zaczepkach takich, od których nic mu nie grozi, których w razie wywołanej draki można zawsze oskarżyć np. o znieważanie a nawet naruszenie nietykalności, to najbardziej łatwe i typowe postępowanie bezmózga, którego podnieca jak napotkany obywatel się go po prostu boi, bo wówczas doznaje miłego uczucia władzy. Dobry policjant na służbie nie onanizuje się tanimi rozrywkami, więc po prostu nie wywołuje ich bo są mu… Czytaj więcej »

momo
momo

Oj widzę PXT, że zostałeś „skrzywdzony” hahaha. Zale możesz wylewać gdzie indziej, a nie tutaj. Jeśli jest tak, jak sądzę i spotkało Cię to o czym myślę, to swoje racje mogłeś udowadniać przed sądem, Wówczas mógłbyś Nam o tym powiedzieć,a tak to lepiej daj sobie spokój i przestań zabierać głos. Przestań się użalać!

green
green

Są przestępcy o zmniejszonym czynniku strachu. To ci w szeregach policyjnych. Dobrze że istnieją media, które nie pozwalają na to. Chwała Przeglądowi Olkuskiemu, że uczestniczy w sprawiedliwej dystrybucji poziomu strachu również na te środowiska.

iwan
iwan

Jak to powiedział niedawno komendant policji że policjantem się jest w czasie służby jak i po niej w czasie wolnym,zatem słusznie zostaje wydalony ze służby,też kiedyś pracowałem w państwowej firmie transportowej i w nocy mieliśmy naloty policji z alkomatami i też kilka osób pożegnało się z pracą.
Kara musi być,.Alkohol jest dla mądrych ludzi nie dla baranów,barany piją wodę lub zsiadłe mleko.

..re...
..re...

Jak taka wolna prasa z Przegladu Olkuskiego i rycerz dbający o mieszkańców to czemu nie publikują komentarzy ? Zainteresowałabym się czy pani redaktor nie ma przypadkiem złych wspomnień z mundurowymi gdyż to ona zawsze ma przydzielone artykuły o policji…

PXT
PXT

„Ma przydzielone”. Tak więc jak sama sobie odpowiedziałaś przydzielanie należy chyba do Naczelnego P.O. więc dopatrywanie się osobistych wycieczek Pani Redaktor raczej nie ma uzasadnienia. Bo ja zaś odniosłem wrażenie, że jesteś żoną policjanta a może samą policjantką? Pewnie jesteś żoną dobrego policjanta, który nie bierze roboty do domu, więc póki co nie masz „złych wspomnień z mundurowymi”. 🙄

jp2
jp2

[quote name=”reader”]Moim zdaniem powinien dostąć drugą szanse i móc pracować dalej w Policji… każdemu może się podobna sytuacja raz w zyciu przytrafic[/quote]
w strazy pozarnej dalej pracują– dajaim drugą szanse a nawet trzecia