Nocna jazda zakończona w rowie

13 lutego. Mniej więcej o 3 nad ranem w Zabagniu w gminie Wolbrom, kierujący fordem mieszkaniec Kąpieli Wielkich stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy – ten miał w swoim organizmie około 2,6 promila alkoholu. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie kierowcy za „kółkiem”. Uczestnik zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń, ucierpiał jedynie jego pojazd. Mężczyźnie odebrano prawo jazdy. Wkrótce sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Potrącenie pieszych na pasach

14 lutego. Około godz. 19:10 na ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu kierujący alfą romeo potracił dwie młode osoby. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Pieszy – mieszkaniec Przegini – nie doznał większych obrażeń, natomiast piesza ze złamanym obojczykiem i obrażeniami głowy trafiła do olkuskiego szpitala. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Nietrzeźwy kierowca „zaliczył” zaspę

14 lutego. Po godz.15 funkcjonariusze z Bukowna zostali powiadomieni o kierowcy forda, który na ul. Głównej w Bolesławiu wjechał w śnieżną zaspę. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali mężczyznę próbującego powrócić na drogę. Poddali go badaniu stanu trzeźwości. Alkomat wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Bolesław stracił prawo jazdy. Pijanemu kierowcy grozi także kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze