kronika policyjna

Okradziono staruszka

8 sierpnia. Dyżurny Komisariatu Policji w Wolbromiu został powiadomiony o kradzieży, która miała miejsce w Lgocie Wolbromskiej. Nieustalony na chwilę obecną mężczyzna, wykorzystując nieuwagę 83-letniego mieszkańca Lgoty Wolbromskiej, skradł z jego domu około 1 900 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą wolbromscy policjanci.

Kradzież portfela na targowisku

8 sierpnia. Około godziny 15:00 na targowisku w Wolbromiu okradziono mieszkankę powiatu bocheńskiego. Kobiecie skradziono portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz około 1 000 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wolbromia.

 

Podejrzani o kradzież portfela zatrzymani

9 sierpnia. Trzech godzin potrzebowali kluczewscy policjanci na ustalenie i zatrzymanie osób podejrzanych o kradzież portfela w jednym ze sklepów znajdujących się w Kluczach. Około godziny 13:00 mieszkańcowi Klucz skradziono portfel, w którym znajdowały się jego dokumenty osobiste, dowód rejestracyjny samochodu oraz około 1 250 złotych. Kradzieży tej wg pokrzywdzonego mogły dokonać dwie osoby w wieku około 50 lat, które zaczęły z nim rozmawiać w jednym ze sklepów. Podczas tej rozmowy jego portfel znajdował się w koszyku z zakupami. Po upływie chwili od zakończenia rozmowy mężczyzna zorientował się, że ktoś ukradł jego portfel. W sklepie nie było też już mężczyzny i kobiety, z którymi rozmawiał przed momentem. Policjanci szybko wytypowali osoby, które mogły dokonać tej kradzieży. Około godziny 16:00 podejrzanych zatrzymano w Golczowicach (gmina Klucze). Podczas przeszukania domu należącego do mężczyzny odzyskano skradzione mienie. Podejrzani usłyszeli już zarzut dokonania kradzieży. Grozi im kara pięciu lat pozbawienia wolności.

Ukradli, a później spalili volkswagena

10 sierpnia. Policjanci z Wolbromia zostali powiadomieni o kradzieży volkswagena golfa, wewnątrz którego znajdowały się dokumenty oraz kluczyki od tegoż pojazdu. Zaparkowany w Kąpielach Wielkich samochód zniknął prawdopodobnie nocą. Z terenu posesji, na której znajdowało się auto skradziono również spawarkę. Kilka godzin po zgłoszeniu kradzieży samochodu, spalony wrak pojazdu został odnaleziony w Porębie Dzierżnej (gmina Wolbrom). Pokrzywdzony oszacował łącznie wartość poniesionych strat na około 6 000zł. Nad sprawą pracują wolbromscy policjanci.
    
Podejrzewana o znęcanie się nad psem zatrzymana

10 sierpnia. Wieczorem policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego olkuskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która na ul.Górniczej w Olkuszu znęca się nad szczeniakiem. Po przybyciu we wskazane miejsce funkcjonariusze zastali dwie kobiety, które odebrały nietrzeźwej 51-letniej mieszkance Klucz psa – ona sama uciekła do pobliskiego budynku. Wg relacji świadków, kobieta ciągnęła po chodniku trzymanego na smyczy szczeniaka, a gdy ten nie chciał iść, miała go kopać, aby szedł przed nią. Ponadto pies miał być podnoszony na smyczy w ten sposób, że nie dotykał żadną z łap podłoża oraz był dociskany kolanem do ściany. Kobieta trafiła do Izby Wytrzeźwień w Jaworznie. Pies natomiast został przewieziony do schroniska znajdującego się w powiecie miechowskim. Osobie znęcającej się nad zwierzętami grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
Mirek
11 lat temu

Szanowny Olku, gdybyś raczyl sprawdzić w kalendarzu to okazałoby się, że wtorek o którym mówisz to 13 sierpień a ta kronika zawiera informacje do 10 sierpnia.;) To tak dla Twojej informacji

Olek
Olek
11 lat temu

Dlaczego do (moderacji) nie ma informacji o włamaniach do mieszkań na osiedlu młodych ? We wtorek na ulicy Żeromskiego było włamanie do mieszkania, złodziej wybił zamek i wszedł do mieszkania, na szczęście lokator obudził się i złodziej uciekł. Pytam ponownie, dlaczego nie ma żadnej informacji o tym włamaniu ? Za przeproszeniem kradzież portfela na targowisku ma się nijak do włamania do mieszkania ?!