W piątek 24 sierpnia przez Olkusz przejedzie Ikona Matki Bożej Częstochowskiej, która pielgrzymuje od Władywostoku do Fatimy w ramach peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”. Trasa pielgrzymki kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej wiedzie przez 23 kraje.  

– Pod natchnieniem bożym w sobotę 28 stycznia 2012 roku liderzy ruchów obrony życia z 18 krajów złożyli przed Matką Bożą w Ikonie Częstochowskiej „Akt Powierzenia Maryi Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości”. Tego samego dnia ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy poświęcił kopię Cudownej Ikony przeznaczoną do peregrynacji przez świat „Od Oceanu do Oceanu” – od Władywostoku do Fatimy – w obronie życia. Kopia ta została uroczyście przyłożona do oryginału. Peregrynacja Ikony Częstochowskiej przez świat w obronie życia jest wydarzeniem historycznym, bez precedensu i ma olbrzymie znaczenie  – tłumaczy o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry.

 

– Ikona będzie jechać w ołtarzu na kołach zwanym „Life Mobilem”, w domku z pancernego szkła, ozdobiona kwiatami. Będzie bardzo dobrze widoczna dla wszystkich – zaznacza Ewa H. Kowalewska, koordynator peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” na Europę. Inicjatorem peregrynacji są ruchy pro-life z 24 krajów. – Na Wschodzie ikonę gościł Kościół Prawosławny na zaproszenie metropolitów danych krajów czy diecezji. Obecnie przejechaliśmy już trasę ponad 24 tys. km w tym Daleki Wschód, Kazachstan, Syberię, Ural, europejską część Rosji, Białoruś, Ukrainę i Łotwę  – dodaje koordynator Ewa Kowalewska. Przez Polskę Matka Boża w pielgrzymce będzie przejeżdżać od 12 do 26 sierpnia.

24 sierpnia Ikona będzie przejeżdżać przez Olkusz, Sieniczno i Zederman drogą krajową nr 94 w kierunku Krakowa. Ikona wyruszy o godz. 12.00 z Piekar Śląskich i planowo ma dotrzeć do Krakowskiego Sanktuarium na Skałce o godz. 14.30. Cudowny Obraz powinien więc planowo przejeżdżać przez Olkuszu w piątek pomiędzy godzinami 12.45 a 13.15. Organizatorzy zachęcają, aby mieszkańcy gromadzili się na trasie przejazdu, aby powitać Cudowną Ikonę, chwilę się pomodlić.

– Gorąco zachęcamy mieszkańców do symbolicznego włączenia się w peregrynację, poprzez zgromadzenie się na trasie przejazdu Cudownego Obrazu. Pomimo, że obraz nie zatrzyma się w Olkuszu, niewątpliwie sam przejazd będzie dla naszego miasta niezwykle ważną chwilą – mówi ks. Henryk Chmieła, proboszcz parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Olkuszu. Sugerowanymi miejscami gromadzenia się wiernych w Olkuszu są okolice skrzyżowania ul. Kościuszki i drogi krajowej nr 94.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze