Spalił się dach
17 czerwca. Do pożaru doszło na terenie ogródków działkowych przy ulicy Żuradzkiej w Olkuszu. Ogień zniszczył cały dach altany. Właścicielka wyceniła straty na 10 tys. złotych. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.
Przycisnął go metalowy kosz
19 czerwca. Do wypadku doszło  na terenie Zakładów Górniczo-Hutniczych „Bolesław” w Bukownie. W trakcie pracy 53- letni pracownik tego zakładu został przyciśnięty metalowym koszem do stalowego elementu konstrukcji dachowej hali. Mężczyzna doznał podwójnego złamania żuchwy i zatoki szczękowej i pozostaje w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach.
Spadli z rusztowania
19 czerwca. Dwaj mieszkańcy Załęża, w wieku 53 i 71 lat, spadli z rusztowania podczas prac budowlanych – wymiany poszycia dachowego, które wykonywali w domu 42-letniego mieszkańca wsi. Mężczyźni z obrażeniami (złamanie miednicy oraz nogi) trafili do szpitali w Olkuszu i Krakowie.

Potrącił pieszego
20 czerwca. Młody mężczyzna został ciężko ranny w wypadku, do jakiego doszło na drodze w Rabsztynie. 74-letni olkuszanin, który kierował volvem, potrącił idącego poboczem pieszego, 21-letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna w stanie bardzo ciężkim trafił do Szpitala Powiatowego w Olkuszu, a następnie do Kliniki Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Dwóch na jednego
21 czerwca. W rejonie pawilonu handlowego przy alei Tysiąclecia w Olkuszu 20-letni olkuszanin wspólnie z nieznanym mężczyzną napadł i pobił mieszkańca miasta. Sprawcy po przewróceniu i obezwładnieniu pokrzywdzonego, przeszukali jego kieszenie, a następnie ukradli 200 złotych. Jednego ze sprawców zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.  
Zatankował „na zrywa”
21 czerwca. Do kradzieży doszło na stacji benzynowej przy ulicy Rabsztyńskiej. Kierowca volkswagena transportera zatankował paliwo o wartości 330 złotych i odjechał, nie uiszczając należności.
Spłonął stary dom
23 czerwca. Do pożaru doszło w Troksie. Spaleniu uległ drewniany dom z 1925 roku. W domu w chwili pożaru przebywał jedynie 45-letni mieszkaniec Zarzecza, któremu nic się nie stało. Dom stanowił własność zmarłych rodziców mężczyzny. W wyniku zdarzenia doszło również do uszkodzenia zaparkowanego w pobliżu domu forda focusa. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze