Potrącił pieszego

11 stycznia. Przed godz. 15, na ul. Króla Kazimierza Wielkiego, mieszkaniec Bukowna cofając swoim mitsubishi potrącił 78 – letniego olkuszanina. Zdarzenie miało miejsce na parkingu przy „Skarbku”. Pieszy trafił do szpitala. Ma złamaną nogę. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

Włamanie do busa

11 stycznia. Około godz. 23 nieznany sprawca, po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach samochodu, włamał się do mercedesa sprintera, z którego skradł 100 zł znajdujące się w kasie fiskalnej. Przy okazji złodziej uszkodził urządzenie. Pokrzywdzony, mieszkaniec Kosmolowa, oszacował straty na 2000 zł. Trwają poszukiwania włamywacza.

Mimo zakazu wsiedli za kierownicę

11 stycznia. Pierwszy z zatrzymanych kierowców posiadających sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wpadł na ul. Sosnowej w Olkuszu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna nie dostosował się do orzeczenia sądu, które zostało wydane za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu.

12 stycznia. Kolejny kierowca nie posiadający uprawnień został zatrzymany w Chełmie (gmina Wolbrom). 38 – letni mieszkaniec Wolbromia nie mógł prowadzić do listopada br. Powodem również była jazda w stanie nietrzeźwym.

13 stycznia. O poranku w Troksie policjanci zatrzymali citroena, kierowanego przez mieszkańca Suchej. Nie dość, że w jego organizmie wykryto 0,22 promila alkoholu, to jeszcze prowadził pomimo sądowego zakazu.

Wszyscy mężczyźni wkrótce, po raz kolejny, staną przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczeń, grozi im kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Nietrzeźwy rowerzysta

13 stycznia. Na al. 1000-lecia w Olkuszu policjanci zatrzymali dobrze sobie znanego mieszkańca Witeradowa, który już nie po raz pierwszy kierował rowerem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność 1,2 promila. Sprawa trafi do sądu. Będzie to już kolejne postępowanie wobec niepokornego rowerzysty. Nietrzeźwy wraz ze swoim pojazdem zostali przekazani rodzinie.

Potrójny problem kierowcy

14 stycznia. Tuż przed godz. 23 na ul. K. K. Wielkiego w Olkuszu, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierowcy 1,1 promila alkoholu. Mieszkańcowi Kosmolowa funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny, który ich zdaniem został przerobiony. Kierowca odpowie też za wykroczenie, bowiem poproszony o okazanie prawda jazdy oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Wybił szybę i uciekł

16 stycznia. Policja poszukuje wandala, który 16 stycznia w godzinach porannych przechodząc ul. Mickiewicza, w zaparkowanym tam citroenie wybił boczną szybę. Sprawca zbiegł. Właściciel samochodu stracił 400 zł.

Nietrzeźwy z „prochami”

17 stycznia. Na ul. Świętokrzyskiej funkcjonariusze zatrzymali 18 – letniego rowerzystę, u którego istniało duże prawdopodobieństwo jazdy w stanie nietrzeźwym. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie młodego mężczyzny znajdowało się 0,7 promila alkoholu. Podczas kontroli osobistej u nietrzeźwego znaleziono 1 g marihuany. Olkuszanin trafił do aresztu.

Poranna kontrola stanu trzeźwości

18 stycznia. Od samego rana olkuscy policjanci prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierowców. Efekt – dwóch mężczyzn zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Jako pierwszy przed godz. 6 w ręce funkcjonariuszy wpadł olkuszanin, kierujący peugeotem. W wydychanym powietrzu miał 0,3 promila alkoholu. Dodatkowo, zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem. Dziesięć minut później  zatrzymano 34 – letniego mieszkańca powiatu olkuskiego, kierującego volkswagenem. W organizmie kierowcy znajdowało się 1,1 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości, można trafić do więzienia na okres dwóch lat. Za wykroczenie jakim jest kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu, można orzec karę aresztu lub grzywny. Obligatoryjnie w obu przypadkach orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o