Olkusz

Policjant podczas  zakupów  w jednym ze sklepów na terenie Olkusza, zauważył mężczyznę, który zabrał z półek alkohol i słodycze, a następnie, nie płacąc za towar, wybiegł ze sklepu omijając linię kas. Funkcjonariusz bez chwili wahania zareagował i zatrzymał złodzieja odzyskując skradzione produkty. Czujność i zachowanie policjanta to dowód, że funkcjonariuszem się jest nawet poza służbą.  

W ubiegły wtorek (07.05. br.), około godziny 12.15  policjant Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, w czasie wolnym  od służby,  robił zakupy  w jednym z olkuskich marketów. W pewnym momencie zauważył nerwowe zachowanie mężczyzny, który  przekładał towar na półkach kierując się z nim w stronę wyjścia.  Policjant podszedł  do ekspedientki, wskazując na mężczyznę i poinformował o jego nietypowym zachowaniu.  Funkcjonariusz  ustalił również, że w sklepie nie ma pracownika ochrony, co mogło być okazją dla złodzieja . W pewnym momencie mężczyzna zabrał towar i wybiegł ze sklepu, omijając linię kas. Funkcjonariusz bez wahania wybiegł za tym  mężczyzną i po krótkim pościgu zatrzymał rabusia. Na miejsce wezwano patrol policji, który  przejął sprawcę kradzieży.  W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się wykroczenia został ukarany mandatem karnym.  Skradzione artykuły trafiły na półki do dalszej sprzedaży.

Czujność i szybka rekcja policjanta będącego  w czasie wolnym od służby,  jak też jego skuteczność działania,  przyczyniły się do zatrzymania sprawcy kradzieży.  To kolejny dowód  na to  zaangażowanie policjantów nie zna granic, nawet poza godzinami służby.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze