blacha

Włamanie do domku letniskowego

26 marca. Prawdopodobnie tego właśnie dnia nieznany sprawca włamał się do domku letniskowego w Ryczówku, skąd skradł m.in. drobne akcesoria kuchenne. Właścicielka obiektu, na co dzień mieszkanka Katowic, straty wyceniła na około 2000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Kluczach

Włamanie do garażu w Kluczach

10 kwietnia. Po godz. 22:00 włamano się do garażu na ul. XXX – lecia w Kluczach. Sprawca, wyważając drzwi, dostał się do środka, a następnie ukradł z zaparkowanego w nim Seata CB radio z anteną. Pokrzywdzony stracił 300 zł. Sprawą zajęli się policjanci z Klucz.

Pobicie na ul. Nullo

11 kwietnia. Około godz. 16:00, w jednym z mieszkań przy ul. Nullo w Olkuszu, dwaj olkuszanie w wieku 34 oraz 43 lat pobili mieszkańca Bukowna. Do zajścia doszło w mieszkaniu należącym do znajomej pokrzywdzonego. Poza powierzchownymi otarciami naskórka, bukowianin nie odniósł poważniejszych obrażeń. Pierwszego ze sprawców pobicia zatrzymano nieopodal miejsca zdarzenia, natomiast drugiego mężczyznę zatrzymano chwilę później. Obaj trafili do aresztu. W organizmie jednego ze sprawców znajdowały się trzy promile alkoholu. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do trzech lat.

Kradzież opon

14 kwietnia. Prawdopodobnie tego dnia, z terenu jednej z posesji w Krzykawce, skradziono około 50 używanych opon. Pokrzywdzony oszacował straty na blisko 4000 zł. Sprawą zajął się już komisariat w Bukownie. Sprawcy kradzieży grozi nawet pięć lat więzienia.

Kradzież pieniędzy z konta bankowego

14 kwietnia. W Rodakach nieznany sprawca włamał się do zaparkowanego na jednej z posesji Mercedesa, z którego ukradł m.in. dokumenty i karty bankowe. Dzięki nim, złodziej wypłacił z bankomatu kilkanaście tysięcy złotych. Policjanci ustalają sprawcę włamania.

Włamania do piwnic

14 kwietnia. W godzinach nocnych włamano się do dwóch piwnic w bloku przy ul. Kosynierów w Olkuszu. Nieznany sprawca ukradł rower oraz wiertarkę. Pokrzywdzeni wycenili straty na 1900 zł.

Młodzi wandale wybili szybę

14 kwietnia. Około godz. 23:00 kilku nietrzeźwych mężczyzn wybiło szybę wiaty przystanku na ul. Kościuszki w Olkuszu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali dwóch sprawców wandalizmu. Po wykonaniu policyjnych czynności 20 – letniego mieszkańca Bolesławia oraz 19 – latka ze Sułoszowej zwolniono. Trwa szacowanie strat.

Próbowali wyłudzić pożyczkę

16 kwietnia. Olkuscy policjanci referatu do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą zatrzymali cztery osoby, usiłujące wyłudzić z instytucji bankowej pożyczkę w wysokości 28 000 zł. Jedną osobę zatrzymano w chwili podpisywania dokumentów kredytowych. Pozostała trójka została zatrzymana w pobliżu instytucji, z której cała grupa próbowała wyłudzić pieniądze. Zatrzymani posługiwali się dokumentami poświadczającymi nieprawdę o zatrudnieniu jednej z osób biorących udział w procederze. Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku 21 – 25 lat. Wszyscy są mieszkańcami Krakowa. Całej czwórce przedstawiono zarzuty usiłowania wyłudzenia kredytu oraz oszustwa. Grozi im 8 lat więzienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze