Olkusz

We wtorek, 6 grudnia Olkuszu doszło do dwóch kolizji drogowych. Na przejściach  dla pieszych potrącono dwie osoby. Na szczęście ich obrażenia nie były poważne i piesi nie wymagali hospitalizacji. Kierowcy za wykroczenie w ruchu drogowym zostali ukarani mandatami karnymi  w wysokości po 1500 złotych i na ich konto trafiło po 15 punktów karnych.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 7.00  na ulicy K.K. Wielkiego w Olkuszu. Kierująca seatem potraciła na przejściu dla pieszych 18-latkę. Na miejsce skierowano pogotowie, które udzielało pomocy pieszej. 18-latka nie wymagała hospitalizacji.  Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1.500 złotych. Kolejne zgłoszenie o potrąceniu pieszej otrzymał dyżurny olkuskiej komendy o godzinie 7.40. Zdarzenie miało miejsce na Alei 1000-lecia. Na szczęście i tym razem nie było rannych. Kierowca za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym poniósł konsekwencje i podobnie jak w pierwszym przypadku, otrzymał 15 punktów karnych i 1500 złotych mandatu. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwy. Swoje zachowanie tłumaczyli złymi warunkami pogodowymi. 

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożność na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i gdy w ciągu dnia widoczność na drodze może być ograniczona. Podczas takiej aury pogarsza się samopoczucie i  kierowcy często tracą czujność. Dlatego zbliżając się do przejścia dla pieszych kierowca i pieszy powinien zachować ostrożność i stosować zasadę organicznego zaufania.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze