kronika policyjna

Klucze. Sprawca uszkodzenia pojazdu, został zatrzymany przez policjantów
Policjanci z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który uszkodził 4 klamki w samochodzie osobowym marki Volvo. Zdarzenie to miało miejsce 11 maja 2016 roku na ulicy Osada w Kluczach. Właściciel pojazdu straty oszacował na kwotę 600 złotych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Młodzieżowy Zlot Jednośladów
W środę 11 maja w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu odbył się młodzieżowy Pierwszy Zlot Jednośladów. Celem tej imprezy było propagowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00. Około 80 osób – na jednośladach – przejechało ulicami miasta – Górniczą, Mickiewicza, Sławkowską, Rynek, Szpitalną, Basztową i Kościuszki. Podczas przejazdu towarzyszyli im policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego. Mundurowi, którzy pełnili służbę na motocyklach, przez cały czas monitorowali trasę przejazdu miłośników jednośladów.
Młodzież spotkała się również z policjantkami z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii – sierż. szt. Małgorzatą Chojnacką i st. sierż. Mariką Guzik-Gajdą. Prowadzące spotkanie poruszały tematy związane z bezpieczeństwem na drodze w oparciu o przepisy z ustawy Prawo o ruchu drogowym. Policjantki rozmawiały z młodzieżą o konsekwencjach wynikających z lekkomyślnej i brawurowej jazdy. Podawały konkretne przykłady zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladem.

Olkusz. Skradziono rowery
Postępowanie w sprawie kradzieży rowerów prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Do kradzieży doszło 14 maja br. Rower znajdował się na balkonie, na pierwszym piętrze przy ulicy Krasińskiego w Olkuszu. Właścicielka jednośladu straty wyceniła na kwotę 1000 złotych. Drugi z rowerów skradziono z terenu posesji przy ulicy Pakuska. Jego wartość oszacowano na kwotę 8000 złotych. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Bolesław. Zderzenie dwóch pojazdów
15 maja około godziny 8.40 w Bolesławiu na drodze krajowej nr 94 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki skoda octavia i renault clio. Jak wstępnie ustalono, kierujący skodą – 49-letni mieszkaniec Gójska (woj. mazowieckie), nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył renaulta, który zatrzymał się na sygnalizacji świetlnej. Do szpitala w Olkuszu przewieziono 63-letnią pasażerkę renaulta. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Bukowno. Kradzież opon
16 maja br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bukownie przyjęli zawiadomienie o kradzieży 4 sztuk kół oraz uszkodzeniu nadwozia w samochodzie osobowym marki ford mondeo. Wartość poniesionych strat w ustaleniu.

Śmiertelny wypadek w Bukownie. Pod kołami vw golfa zginął rowerzysta
17 maja około godziny 11.20 w Bukownie na ulicy Bukowskiej doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym zginął rowerzysta. Jak wstępnie ustalono, kierująca samochodem osobowym marki volkswagen golf 27-letnia mieszkanka Bukowna, na prostym odcinku drogi najechała na jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Pomimo szybkiej reanimacji 78-latka nie udało się uratować. Na miejscu wypadku obecny był biegły sądowy. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci będą wyjaśniać wszystkie przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Komunikaty:

Poszukiwani świadkowie uszkodzenia pojazdu
6 maja 2016 roku w godzinach 8.30-9.45 na parkingu przy CH „Carrefour” uszkodzono samochód marki Seat Cordoba. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z prowadzącą sprawę policjantką, nr tel. 32 6478 235 lub 997.

Olkuska policja poszukuje świadków uszkodzenia samochodu osobowego marki Hyundai. Do zdarzenia doszło w okresie od 2 do 8 maja 2016 roku. Auto zaparkowane było przy ulicy Tuwima w Olkuszu. Osoby posiadające informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantką nr tel. 32 6478 235 lub 997.

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pavv
pavv

Nuuuudy… żadnych 10 kartonów fajek, ani 10 l. bimbrozji z Chechła. Czyżby sami wszystko wykupili?