Bili go po twarzy
13 maja. O godzinie 20:30 w Olkuszu na Alei Tysiąclecia policjanci zatrzymali 27- letniego Marka P. i 25- letniego Tomasza P. (obaj zamieszkali w Bolesławiu), którzy bijąc po twarzy mieszkańca Rudy Śląskiej usiłowali zabrać mu pieniądze i telefon komórkowy. Ponadto Tomasz P. znieważył jednego z interweniujących policjantów. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Drugi z mężczyzn otrzymał środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.     

Chciał dać w łapę
14 maja. Tuż przed południem funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego KPP zatrzymali w Bolesławiu mieszkańca Kuźniczki, który kierował samochodem volkswagen golf  w stanie nietrzeźwym (prawie dwa promile alkoholu we krwi). Mężczyzna złożył policjantom propozycję wręczenia łapówki. Teraz odpowie za popełnienie dwóch przestępstw. Trafił do policyjnego aresztu olkuskiej komendy. 

Znaleźli pocisk
16 maja. W Chechle w rejonie Pustyni Błędowskiej policjanci ujawnili pocisk artyleryjski, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Pocisk został zabezpieczony do czasu przyjazdu saperów.

Jechał na haju
17 maja. W Wolbromiu na ulicy Krakowskiej  policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali po godzinie 3 rano do kontroli drogowej samochód ford escort. 31- letni kierowca (mieszkaniec Trzcinca) znajdował się pod wpływem narkotyku, a 18- letni pasażer (mieszkaniec Jawiszowic) posiadał przy sobie woreczek strunowy z narkotykiem (susz konopi indyjskich). Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie olkuskiej komendy.

Potrąciła rowerzystę
17 maja. Na bolesławskim odcinku drogi krajowej nr 94 kierująca toyotą mieszkanka Jaroszowca, skręcając w prawo, potrąciła rowerzystę, który według jej relacji wyjechał z pobocza na jezdnię. 64- letni olkuszanin, który kierował rowerem, został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do Nowego Szpitala w Olkuszu, gdzie pozostał na leczeniu.

Handel bez akcyzy
18 maja. W Wolbromiu na ulicy Armii Krajowej funkcjonariusze wolbromskiej policji zatrzymali 51- letniego mieszkańca Federacji Rosyjskiej, zamieszkałego w Olkuszu,  który posiadał przy sobie wyroby tytoniowe różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Towar zabezpieczono, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu olkuskiej komendy policji. 
        

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze