Olkusz

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przedstawili zarzut uszkodzenia mienia 40-letniemu mieszkańcowi gminy Gołcza, który nożykiem do tapet porysował kilka samochodów. Właściciele ponieśli straty, które w sumie wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu (24.02 br.)  na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Mężczyzna  umyślnie uszkodził ostrym narzędziem zaparkowane przy chodniku cztery samochody osobowe: jaguara, toyotę, forda oraz opla.  40-latek został ujęty przez jednego z właścicieli samochodów, zaraz po tym jak porysował karoserię jaguara. O zdarzeniu powiadomiono policjantów. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany w tej sprawie. 40-latek  nie wyjaśnił policjantom, co było powodem jego zachowania.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 40-letniemu wandalowi zarzutów  dotyczących zniszczenia mienia.  Przestępstwo to zagrożone jest karą  5 lat pozbawienia wolności.  Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli gotówkę w wysokości  11 tys. złotych, którą miał przy sobie podejrzany. 

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze