kronika policyjna

Policja z Bukowna odzyskała skradziony sprzęt nagłaśniający

Policjanci z Bukowna zatrzymali mieszkańca Lasek, który w nocy z 8. na 9. czerwca ukradł sprzęt nagłaśniający o wartości około 4 tysięcy złotych z jednej z instytucji użyteczności publicznej w Bolesławiu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Sprawca wkrótce odpowie za swój występek przed sądem.

Wypadek drogowy z udziałem motocyklistki

14. czerwca br. około godz. 18.00 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Wiejską w Olkuszu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego samochodem marki Ford oraz motocyklistką. Kierujący fordem to 31-letni olkuszanin. Motocyklistka – l. 34, mieszkanka Katowic z urazem nogi została przewieziona do olkuskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Przyczynę i okoliczności wypadku ustala olkuska policja.

Policjanci z Bukowna zatrzymali złodzieja przęseł ogrodowych

Do kradzieży metalowych przęseł z posesji przy ul. Głównej w Bolesławiu doszło w dniu 11. czerwca 2013 roku. Sprawca to 60-letni mieszkaniec Podlipia. 14 czerwca br. mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Włamanie do kiosku w Jaroszowcu

W nocy z 12. na 13. czerwca 2013 roku nieustalony sprawca poprzez odcięcie kłódek zabezpieczających kratę i wyłamanie drzwi dostał się do wnętrza sklepu należącego do mieszkańca Jaroszowca. Skradziono papierosy różnych marek o wartości około 1500 zł. Włamywaczowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Wypadek drogowy w Porębie Górnej

18. czerwca 2013 roku około godziny 15.00 w Porębie Górnej (gmina Wolbrom) na drodze powiatowej nr 1153 szesnastolatek kierujący motorowerem, wyprzedzając autobus, uderzył  w bok jadącego z naprzeciwka samochodu marki VW Golf. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawę prowadzi olkuska policja.

Kradzieże z włamaniem na ulicy Parkowej w Olkuszu

Najprawdopodobniej w nocy z 17. na 18. czerwca br. doszło do trzech kradzieży  z włamaniem na ul. Parkowej w Olkuszu. Nieustalony sprawca włamał się do pakamery budowlanej, z której ukradł kabel  o wartości 600 zł na szkodę mieszkanki Olkusza. Następnie na tej samej posesji włamał się do nowo wybudowanego domu, z którego nic nie zginęło. Sprawca włamał się również do blaszanego garażu. Z garażu nic nie zginęło. Właściciel posesji, olkuszanin, oszacował straty na około 500 złotych.

Tekst: KPP Olkusz

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o