Skok po złom
7 sierpnia. Elektronarzędzia i złom skradziono z garażu przy ulicy Ponikowskiej w Olkuszu. Nieustaleni osobnicy włamali się do pomieszczenia, wyważając drzwi. Właściciel szacuje straty.
Porysował lakier
11 sierpnia. Nieustalony wandal dał o sobie znać przy ulicy kr. Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Sprawca porysował lakier zaparkowanego tam daewoo lanosa. Właściciel, olkuszanin, wycenił straty na 300 złotych.
Potrącił dwie osoby
12 sierpnia. Dwóch mężczyzn zostało rannych w wypadku, który spowodował młody mężczyzna bez prawa jazdy. Do wypadku doszło około godziny 21 na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Kościuszki w Olkuszu. Kierujący fordem mondeo 22-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej  podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej w kierunku Katowic potrącił na pasach dwóch mężczyzn. 53-letni olkuszanin trafił do szpitala z połamanymi nogami. Jego o dwa lata starszy znajomy doznał złamania podudzia. Sprawca wypadku wkrótce stanie przed sądem.
Czołowe zderzenie
13 sierpnia. Dwa auta zderzyły się na drodze w Krążku, ranna została kobieta. W wypadku uczestniczyły: mercedes kierowany przez mieszkańca Bukowna i opel mężczyzny z Bydlina. Policja nadal ustala, co było przyczyną zdarzenia. Poszkodowana, pasażerka mercedesa, trafiła do szpitala z ogólnymi obrażeniami.

Złodzieje – nałogowcy
13 sierpnia. 450 sztuk papierosów skradziono z kiosku w Trzyciążu. Złodzieje dostali się do środka, podważywszy zamek w drzwiach wejściowych. Trwa szacowanie strat.
Okradli wodociągi
13 sierpnia. Dwie sztuki podjazdów do przyczepy zniknęły z terenu olkuskich wodociągów przy ulicy Kluczewskiej. Spółka wyceniła straty na 4,8 tys. złotych.
Brak wyobraźni kosztuje
14 sierpnia.  Mieszkaniec Klucz drogo zapłacił za lekceważenie przestróg policji. Nieznani złodzieje włamali się do jego mercedesa sprintera, zaparkowanego na niestrzeżonym placu w tej miejscowości. Sprawcy zabrali komputer samochodowy, telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze. Łącznie straty sięgnęły 3 tys. złotych. Mundurowi apelują, by w autach nie pozostawiać żadnych cennych przedmiotów, zwłaszcza w widocznym miejscu. Wartościowe rzeczy mogą wręcz sprowokować złodzieja.
Rowerowy recydywista
14 sierpnia. Ponad trzy promile alkoholu we krwi miał mężczyzna zatrzymany za jazdę rowerem po pijanemu. Mieszkaniec Gór Bydlińskich urządził sobie wycieczkę jednośladem po wiosce, pomimo że ma już dostał zakaz prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu z kierownicą za… jazdę na przysłowiowej „bani”.
Gazem w twarz
15 sierpnia. Do rozboju doszło na ulicy Sławkowskiej w Olkuszu. Dwóch mężczyzn napadło na 59-letniego mieszkańca Olkusza i używając gazu pieprzowego usiłowało go obezwładnić i okraść. Napadnięty bronił się zaciekle i nie pozwolił odebrać sobie pieniędzy. Policjantom udało się ustalić tożsamość jednego z napastników,  był nim 30-letni olkuszanin.
Dostał cios w głowę
16 sierpnia. Mniej szczęścia miał 27-letni olkuszanin napadnięty nocą przy ulicy Wiejskiej. Nieustalony sprawca pozbawił go przytomności, zadawszy mu cios w głowę.  Po czym ukradł telefon komórkowy warti 420 złotych.
Ukradli auto
16 sierpnia. Daewoo tico ukradli nieznani sprawcy z terenu posesji w Bogucinie Małym. Poszkodowana, mieszkanka Tarnawy, wyceniła straty na 4 tys. złotych. Samochód odnalazł się jeszcze tego samego dnia w wiosce, jednak był poważnie uszkodzony, miał m.in. wgniecioną karoserię.
Pastwił się nad autem
17 sierpnia. Urwane lusterka i odgięta karoseria samochodu – to efekt działań wandala, który uszkodził mazdę zaparkowaną przy ulicy Skalskiej w Wolbromiu. Właścicielka szacuje straty.
Rzucał koszem w samochód
18 sierpnia. Nie ma granic pomysłowość niszczycieli. Przekonała się o tym mieszkanka Kąpiel Wielkich. W Dłużcu nieustalony osobnik uszkodził jej bmw, rzucając w auto… koszem na śmieci. W efekcie zgniótł karoserię drzwi i urwał lusterko. Straty wyniosły 500 złotych.
Szukają świadków wypadku
Olkuska Policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło  5 sierpnia około 20.20 na ul. Kolejowej w Bukownie, w pobliżu dworca PKP, przy zajezdni dla busów. Doszło wówczas do potrącenia nieletniego rowerzysty przez kierującą czerwonym fiatem punto o początkowych numerach rejestracyjnych SB. Sprawczyni zdarzenia, kobieta w wieku około 40 lat, zapytała tylko poszkodowanego o jego stan zdrowia i odjechała. Samego sprawcę lub też świadków zdarzenia policja prosi o kontakt z prowadzącym postępowanie funkcjonariuszem, pod numerem telefonu: 032 6478 234 lub z sekretariatem – nr tel. 032 6478 221.
Alicja Renkiewicz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze