Ukradli rowery

12 sierpnia dyżurny Komisariatu Policji w Bukownie został powiadomiony o kradzieży trzech rowerów dziecięcych. Kradzieży dokonano na ul. 1 – go Maja w Bukownie. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na około 800 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna.

Włamanie na ul. Żeromskiego

13 sierpnia około godziny 13:00 na ul. Żeromskiego w Olkuszu włamano się do mieszkania. Sprawca po wyłamaniu zamków w drzwiach dostał się do wnętrza mieszkania, z którego niczego nie zdołał zabrać, ponieważ spłoszył go lokator przebywający wewnątrz.

    
Uszkodzono garaż

 

Prawdopodobnie nocą 15 sierpnia na ul. Wyszyńskiego w Olkuszu, usiłowano włamać się do garażu. Sprawca odgiął arkusz blaszanego poszycia tylnej ściany, jednak z garażu nic nie zginęło. Właściciel garażu oszacował powstałe uszkodzenie na około 50 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą olkuscy policjanci.

Kradli drewno

16 sierpnia około godziny 6:30 na ul. Bolesławskiej w Kluczach, miejscowi policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Klucz oraz mieszkańca Zalesia Golczowskiego, którzy na jednej z prywatnych działek najpierw ścięli kilka sosen, a później je ukradli. Pokrzywdzony oszacował swoje straty na około 250 złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli oni już zarzuty dotyczące wyrębu i przywłaszczenia drzewa. Wszyscy czterej mogą na pięć lat trafić do więzienia.

Kradzież komputera

Prawdopodobnie 18 sierpnia z domu mieszczącego się przy ul. Nowej w Bukownie skradziono komputer oraz wiertarkę. Sprawca dostał się do wnętrza budynku przez niezamknięty właz. Sprawą zajęli się policjanci z Bukowna.

Wypadek w Bolesławiu

19 sierpnia około godziny 16:30, na ul. Kluczewskiej w Bolesławiu rowerzysta zderzył się z kierującym skuterem. Do olkuskiego szpitala trafili dwaj mężczyźni kierujący jednośladami. Policjanci ustalają przyczyny wypadku.
    
Nielegalnie posiadał broń palną

19 sierpnia wolbromscy policjanci uzyskali informację, że mieszkaniec Jeżówki (gmina Wolbrom) nielegalnie posiada broń palną oraz amunicję do niej. Podczas przeszukania dokonanego na posesji mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli broń myśliwską – dubeltówkę oraz 70 sztuk amunicji.  Nietrzeźwy mieszkaniec Jeżówki, podejrzewany o niezgodne z prawem posiadanie broni, został umieszczony w Izbie Wytrzeźwień. Wkrótce odpowie za swój czyn. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Nietrzeźwy 15-latek kierował motorowerem

20 sierpnia około godziny 18:50, dyżurny olkuskiej Komendy policji otrzymał zgłoszenie o mającej miejsce na ul. Długiej w Olkuszu kolizji motoroweru z samochodem. Kiedy na miejscu kolizji zjawili się policjanci, okazało się, że 15-letni kierujący motorowerem nie posiada uprawnień do kierowania, motorower nie jest zarejestrowany i nie został ubezpieczony, a na dodatek nieletni olkuszanin jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało około 1,4 promila alkoholu w organizmie. Chłopiec, któremu na szczęście nic się nie stało, wraz z motorowerem został przekazany ojcu. 15-latek wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem dla nieletnich. Olkuscy policjanci, oprócz ustalenia przyczyn zdarzenia, wyjaśnić będą musieli kto udostępnił młodzieńcowi motorower.

Kierujący chevroletem potrącił 5-letnie dziecko

21 sierpnia około godziny 19:30 w Osieku (gmina Olkusz), kierujący chevroletem olkuszanin potrącił 5-letnią dziewczynkę. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wtargnięcie dziecka na jezdnię. Dziewczynka z ogólnymi obrażeniami ciała została przetransportowana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Policjanci ustalają przyczyny oraz dokładny przebieg zdarzenia.

Kradzież kabla

21 sierpnia w Krzu (gmina Bolesław) skradziono około 180 m kabla. Stratę w wysokości 1000 złotych poniosła jedna z firm telekomunikacyjnych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Bukowna

Ukradli paliwo

21 sierpnia około godziny 17:00, na jednej z olkuskich stacji paliw kierujący fordem escortem ukradł około 71 litrów benzyny. Mężczyzna zatankował paliwo o wartości 426 złotych, a później odjechał nie płacąc za nie. Sprawą zajęli się olkuscy policjanci.
    
Włamanie do skrzyni narzędziowej

W ostatnich kilku dniach, na terenie jednego z zakładów mieszczących się przy ul. Kolejowej w Bukownie, włamano się do skrzyni z narzędziami. Z jej wnętrza skradziono m. in. spawarkę oraz szlifierkę. Firma, która straciła swoje mienie, szacuje ich wartość. Nad sprawą pracują policjanci z Bukowna.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze