kronika policyjna

Do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Olkuszu niebawem trafi sprawa dwóch dziewcząt w wieku 12 i 15 lat, które przejawiały zachowania demoralizujące. Nastolatki spożywały alkohol. Jedna z nich miała ponad promil alkoholu w organizmie.

 

Do zdarzenia doszło 26 października 2019 roku przed godziną 21 na ulicy Mickiewicza w Olkuszu. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zauważyli grupę młodych osób, która na ich widok zaczęła uciekać. Okazało się, że wśród nich były dwie nastoletnie dziewczyny w wieku 12 i 15 lat. Podczas legitymowania, policjanci wyczuli od nich woń alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że 12-latka ma ponad promil alkoholu w organizmie, a jej starsza koleżanka 0,36 promila. Nieletnie zostały przekazane pod opiekę rodziców, a sprawa trafiła na Policję.

Zachowanie nastolatek stanowi przejaw demoralizacji i zgodnie z ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Obie dziewczyny będą musiały się liczyć z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Sąd zadecyduje, jakie środki wychowawcze zostaną zastosowane wobec nieletnich.

Przypominamy, że alkohol mogą spożywać tylko i wyłącznie osoby dorosłe!

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze