Zatrzymano sprawcę kradzieży z włamaniem do domku letniskowego w Porębie Górnej

9 listopada 2013 roku mieszkanka Olkusza powiadomiła wolbromską policję o kradzieży z włamaniem do jej domu letniskowego w Porębie Górnej. 12 listopada 2013 roku policjanci z Komisariatu Policji w Wolbromiu ustalili sprawcę tego włamania. Okazał się nim 42- letni mieszkaniec Zasępca. Mężczyzna wybił okno w domu letniskowym, wszedł do środka i ukradł dwie kosiarki spalinowe oraz kosę spalinową o łącznej wartości 800 złotych. 12 listopada br. mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Wolbrom. Patrol prewencji zatrzymał sprawcę kradzieży rynien

9 listopada 2013 roku w Wolbromiu policjanci zatrzymali wolbromianina, który ukradł rynny o wartości 500 złotych. 44-letni mężczyzna zdemontował 30 mb rynien metalowych z budynku GS przy ul. Targowej. Rynny te ukrył w rejonie punktu skupu złomu. Oddalającego się w kierunku torowiska mężczyznę zauważył patrol prewencji, który go zatrzymał. 10 listopada 2013 roku mieszkaniec Wolbromia usłyszał zarzut z art. 278 kodeksu karnego. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wypadek drogowy na targowisku w Olkuszu

15 listopada 2013 roku doszło do zdarzenia drogowego na olkuskim targowisku przy ulicy Sławkowskiej. Kierujący mercedesem, cofając, najechał na stojącego za pojazdem mężczyznę. Poszkodowany to 85-letni olkuszanin. Mężczyzna przebywa w szpitalu, ma złamaną kość udową. Sprawca wypadku drogowego był trzeźwy. W tym samym dniu przedstawiono mu zarzut z art.177§1 kodeksu karnego. Kodeks karny za spowodowanie wypadku w ruchu drogowym, wodnym lub powietrznym przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Włamanie do samochodu w Olkuszu

15 listopada 2013 roku w Olkuszu na ulicy Konopnickiej nieustalony do chwili obecnej sprawca włamał się do samochodu marki Renault Clio. Z pojazdu ukradł radio o wartości 200 złotych na szkodę mieszkanki Olkusza. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Olkusz. Z dostawczego volkswagena skradziono elektronarzędzia

15 listopada 2013 roku z samochodu zaparkowanego w Olkuszu przy ulicy Armii Krajowej skradziono urządzenie do cięcia płytek ceramicznych, wkrętarkę oraz dokumentację firmową. Straty oszacowano na kwotę 3000 złotych. Postępowanie w sprawie kradzieży z włamaniem prowadzą policjanci z wydziału kryminalnego komendy policji w Olkuszu.

Włamanie do domu w Zedermanie

16 listopada 2013 roku w Zedermanie miało miejsce włamanie do budowanego domu, z którego skradziono materiały budowlane i narzędzia. Straty poniósł mieszkaniec tej miejscowości. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Kradzież paliwa

W Olkuszu na ulicy Kościuszki 15 listopada br. nieznany sprawca włamał się do zbiornika z paliwem w autobusie. Ukradł 150 litrów oleju napędowego o wartości około 800 złotych na szkodę mieszkańca Racławic. Dochodzenie prowadzi olkuska policja.

Olkusz. Kradzieże portfeli

16 listopada 2013 roku mieszkaniec Niesułowic powiadomił  policję o kradzieży na jego szkodę portfela wraz z dokumentami. Kradzież miała miejsce w jednym z lokali mieszczących się przy olkuskim rynku. Sprawę prowadzą policjanci z komendy w Olkuszu.

Do kolejnej kradzieży portfela doszło 17 listopada 2013 roku  w jednym ze sklepów na terenie miasta. Olkuszanin stracił nie tylko pieniądza, ale również dowód osobisty i prawo jazdy. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o