Policjanci zatrzymali 37-latka, który na dachu szklarni swojego domu, uprawiał konopie indyjskie. Zabezpieczono ponad 150 krzaków roślin. Za uprawę nielegalnych w Polsce konopi grożą mu 3 lata pozbawienia wolności.

W ubiegły piątek, 7 sierpnia br. kryminalni weszli na jedną z prywatnych posesji gminy Klucze, gdzie według ich wiedzy miały być uprawiane konopie indyjskie. Okazało się, że kilkaset doniczek z roślinami w różnej fazie wzrostu stało na dachu szklarni. Przeprowadzone testy potwierdziły, że były to konopie indyjskie. Na miejscu zabezpieczono ponad 150 krzaków roślin o wysokości od 20 do 50 cm, które posłużą jako dowód w sprawie. Podejrzany przyznał, że wszystkie rośliny należą do niego. Tłumaczył, że konopie uprawiał tylko na własne potrzeby. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprawy roślin, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Wartość rynkową zabezpieczonej konopi szacuje się na kwotę ponad 60 tys. zł.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mike
Zasłużony czytelnik
mike

Gdyby Bóg chciał to by marihuana nie istniała, ale z jakiegoś zapewne bardzo ważnego powodu tego nie uczynił i niech tak zostanie.