Nieodpowiedzialni  kierowcy, którzy przekraczają prędkość stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, obligatoryjnie tracą  uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.  Niejednokrotnie ryzykują oni własnym życiem, życiem pasażerów,  ale także  innych użytkowników drogi.

8 maja 2020 roku po godzinie 19 w Olkuszu na drodze krajowej nr 94 w pobliżu CH „Carrefour”, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Toyota, którym kierował 40-letni mieszkaniec Będzina.  Kierowca pędził z prędkością 101 km/h. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50/h. Na tym samym odcinku drogi zatrzymano 22-letniego mieszkańca Olkusza,  który jechał bmw z prędkością 110 km/h. Jego brawurowa jazda zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Kierowca otrzymał również mandat karny i punkty karne.

Jeszcze tego samego dnia w pobliżu stacji „Circle K” w Olkuszu przy drodze krajowej nr 94  policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 44-letnią mieszkankę Zawiercia. Kobieta jechała 102 km/h, w terenie gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Przypominamy, że nadmierna prędkość  jest jedną z przyczyn kolizji i wypadków drogowych.  Kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo, nie mogą liczyć na taryfę ulgową.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze